Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem za bardzo jak #garmin liczy VO2max… W trakcie ostatniego miesiąca podbiłem moja predykcje biegu na 5km o 2min - do 23min i predykcje na 10km tez o kilka minut - do 50:33min. Jak na mnie spory progress i czuje więcej pary w nogach. Trening zróżnicowany, 5x w tygodniu, różne strefy. Meanwhile vo2max od ponad miesiąca na tym samym poziomie: 45, a wczesnej wręcz się cofało (mój max to 50) Jakim cudem mam kondycję zycia, a vo2max w depresji?
Wiem ze zaraz będą głosy ze olać garmina i vo2max bo najważniejszy fun z biegania itp. Ale ja po prostu uwielbiam metryki, to dla mnie duża motywacja i traktuje je trochę jak grywalizacja xd

Zegarek FR265 a ja lvl 33 here.

#garmin #bieganie #smartwatch
reconn - Nie rozumiem za bardzo jak #garmin liczy VO2max… W trakcie ostatniego miesią...

źródło: 2023-garmin-forerunner-265-1

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@reconn: bo to trzeba biegać "pod algorytm" garmina, możesz sobie np. 5 dni w tygodniu biec tak, że będzie wg. garmina wzrastał pułap tlenowy, a następnie w sobotę zrobić bardzo mocny bieg gdzie pod koniec dostaniesz ocenę "przygotowania wydolnościowego" -5 i wszystko pójdzie wpisdu i tak można się z tym bujać nawet przez pół roku.
  • Odpowiedz
@reconn: bo to trzeba biegać "pod algorytm" garmina, możesz sobie np. 5 dni w tygodniu biec tak, że będzie wg. garmina wzrastał pułap tlenowy, a następnie w sobotę zrobić bardzo mocny bieg gdzie pod koniec dostaniesz ocenę "przygotowania wydolnościowego" -5 i wszystko pójdzie wpisdu i tak można się z tym bujać nawet przez pół roku.
  • Odpowiedz
@reconn: Szacunkowa wartość VO2 Max rejestrowana przez zegarek Garmin to najwyższa ilość tlenu zużywana przez ludzkie ciało w ciągu minuty na kilogram [ml/min/kg] podczas intensywnej aktywności fizycznej. VO2 max jest mierzone w odniesieniu do rozmiaru ciała, a porównania są dokonywane na podstawie rówieśników dopasowanych pod względem wieku i płci, więc dane te muszą być prawidłowe. Garmin wykorzystuje technologię Firstbeat Fitness Test do określania VO2 Max na podstawie różnych rodzajów aktywności fizycznej.
  • Odpowiedz
  • 0
Dzieki za artykuły! Muszę sie w to wczytać!

@Soothsayer No jakiś czas temu zauważyłem ze najlepiej robić krótkie szybkie interwały np po 300m, przeplatane truchtem, wtedy vo2max rosło xd
  • Odpowiedz
  • 0
@Soothsayer: Wydaje mi sie ze Garminowi moze sie nie podobać to ze mam wyższe niż inni tętno, mój próg mlecznowy to ~175, przy 160 normalnie gadam, jakiś czas temu zarejestrowałem 200bpm xd
  • Odpowiedz
  • 1
@co_za_roznica: Hmm, ostatnio wbiłem wreszcie jeden punkt w górę i z tego co widze prawie drugi zaraz wjedzie - 47.

W sumie trochę go olałem a trochę zacząłem więcej dbać o budowę bazy i raz na tydzień interwały i sam zacząłem zauważać, że moje tętno powoli spada, z tygodnia na tydzień po 1/2bpm. Garmin to widzi i powoli podbija vo2max, więc w sumie jestem zadowolony.

Beka jedynie że ostatnio biegałem troche
  • Odpowiedz