Wpis z mikrobloga

Ciekawy jest rynek nieruchomosci w Wawie.

Sa mieszkania fajnie wygladajace (wtórny, czesc ogladalem na zywo) w dzielnicy X ktore stoja w cenie 12-13K za metr i nie sprzedaja sie od 6-9 miesiecy. I sa w tej samej okolicy porownywalne jakosciowo mieszkania po 17-18K za metr. Głównie wystawiane w ostatnich 3 miesiącach.

Albo te tańsze są niedowartościowane albo te droższe przewartościowane. Nie wiem, lecz się domyślam.

#nieruchomosci
  • 10
@markier: Wszystkie są przewartościowane XD Były takie moment kiedy mieliśmy rozjazd między ofertowymi a transakcyjnymi ale nigdy kurła 30-40% XD

A jak już ktoś się jednak zdecyduje wystawić w normalnej cenie to mieszkanie znika w kilka godzin.
@opewnieJerzy: ja tego nie obserwuję. Zazwyczaj coś jest wystawiane w cenie X, znika i za 2 tygodnie widzę to samo w cenie X + 5-7%.

Na zawsze znikają głównie mieszkania sensownie wycenione i sensownie wyglądające gdzie ciężko zdefiniować mi co znaczy sensownie.
@markier podwyższają ceny bo sprzeda się wszystko, ale nie od razu, nikomu się nie spieszy ze sprzedażą. Żeby komuś się spieszyło ze sprzedażą to musiałoby wybić stopy procentowe kredyciarzom na zmiennej i wywalić bezrobocie na 30%. Dopóki to się nie stanie to nic nie spadnie. Wynagrodzenia rosną, kredyty są coraz bardziej dostępne to jest normalne że ceny osiągają nowe poziomy