Wpis z mikrobloga

@Krupier:

Nie ładuje ci się obrazek

Nie nie ładuje się jeżeli nie kliknę. Czerwony ma ustąp

i wiem, że nie ma czegoś takiego jak mam pierwszeństwo na równorzędnym bo jadę prosto

To przeczytaj ze zrozumieniem art 25 kd
Nie nie ładuje się jeżeli nie kliknę. Czerwony ma ustąp


@Smarek37: no wiem, że ma. Moje pytanie brzmiało kto jest winny w przypadku ewentualnej kolizji? Więc?

To przeczytaj ze zrozumieniem art 25 kd


@Smarek37: nie muszę, znam na pamięć. I rozumiem. Ty znasz.
@Krupier:

no wiem, że ma. Moje pytanie brzmiało kto jest winny w przypadku ewentualnej kolizji? Więc?

No chyba logicznme, że czerwony

nie muszę, znam na pamięć. I rozumiem. Ty znasz

Nie, nie znam kodeksu na pamięć, znam przepisy rd.
No chyba logicznme, że czerwony


@Smarek37: No i słusznie. Czyli jednak znasz pewne kruczki z przepisów (bo uwierz mi, w takich sytuacjach 99% kierowców jedzie na pewniaka tak jak czerwony nie ustępując zawracającemu bo myślą, że mają pierwszeństwo skoro żółty ma ich po prawej) więc ja serio kompletnie nie wiem jak ty doszedłeś do wniosków, że jadąc prosto przez skrzyżowanie równorzędne ma się pierwszeństwo przed innymi.

No, ale chyba nie chcę
@Krupier: ach, przyczepiliście się i zmęczyliście mi wieczór. Nie bój się przyjacielu, gejrope już przejechałem kilkukrotnie, wypadków też kilka przeżyłem w szalonej młodości i oby nigdy więcej, a prawko serio mam już długo. Dobrej nocy bo już z sił opadłem
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: IMG_20230805_225814
Jak Krupier był dla Ciebie dziwnym przypadkiem to lepiej nie patrz na to co ten kolega tu pisze XD


@danoneek: O kurde, faktycznie ciężki przypadek xD

@danoneek nieładnie mnie tak obgadywać i nie wołać podczas gdy w innym wątku rzeczowo i kulturalnie ci wyjaśniłem dlaczego nie można skręcać w prawo z lewego pasa. (,)


@Krupier Znowu kłamiesz i wypisujesz swoje urojenia. Leki już wziąłeś? Zostałeś zaorany w
@dzidek_nowak Jak ty możesz o kimś pisać że się skompromitował skoro nie znasz zasady pierwszeństwa z prawej strony przy skręcie w lewo? xD

Przeciez ta sytuacja, że jak skręcasz to ustawiasz się tak jakbyś miał tego na wprost po prawej to jakaś podstawa podstaw, która jest wyjaśniania jako jedna z pierwszych na kursie. Kursantów czasami ona zadziwia ale jak raz się nauczą to już żadnej tajemnicy nie ma, a ty dzbanie WCIĄŻ
@Smarek37: Odpuśc sobie dyskusje z @Krupier. To nasz wykopowy dzban nieznający się na przepisach. Mi zarzuca, że wypadek miałem z mojej winy, bo ktoś inny wjechał mi na czerwonym pod maskę xD

Ten gośc nie ma za grosz RiGCz-u. Nie potrafi przyznać się do błędu, hejtuje wszystkich lepszych kierowców od siebie, a sam jeździ jakimś rozpadającym się struclem co pod góre nie może podjechać i jeszcze chleje piwsko przed jazdą.
@cwlmod: coś go tam kojarzę z tagu koronawirus. Wg tej definicji będę dalej twierdził, że pierwszy jedzie niebieski. W sumie to już mi się nawet nie chce w tym wątku pisać.

Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo - także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.
@Smarek37: a jakbym napisała przepis dla mnie: Lubię pieski, a jeżeli jestem na wsi także lubię kotki. Wynika z niego, że nawet jak pojadę na wieś, to nadal lubię pieski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak samo jest skonstruowany przepis, który cytujesz. Druga część nie zwalnia z przestrzegania pierwszej.
@Wredna_pomarancza: zrozum, że ten przepis daje pierwszeństwo niebieskiemu przed żółtym, a różowy nie ma prawa wjechać na skrzyżowanie, bo jest zablokowany przez żółtego. A na uj ja wam to piszę,. I tak jak krew w piach.
@Smarek37: fajnie, że masz papier, (@cwlmod też ma, a nie wie jak się jeździ po rondach np.) ale co z tego skoro jak widać niektórych przepisów nie rozumiesz? Stary, przecież ty dosłownie napiasłeś coś o tym, że kierowca ma pierwszeństwo "bo jedzie prosto"! Na skrzyżowaniu równorzędnym! Ba, ty napisałeś, że w przypadku kolizji pojazdu jadącego prosto z pojazdem wyjeżdżającym z prawej winny jest pojazd wyjeżdżający z prawej! Na skrzyżowaniu równorzędnym! Zlituj
@Krupier:

W sytuacji gdy niebieski jedzie prosto, a różowy skręca w prawo to kto ma pierwszeństwo?

Logiczne, że różowy ma wtedy pierwszeństwo. Nie jest zablokowany przez żółtego. My się chyba słabo rozumiemy co nie?
@Smarek37: ale dlaczego ty sobie wbiłeś do głowy jakieś zablokowanie przez żółtego? Żółty tu nie ma znaczenia w tej sytuacji, nie uczestniczy w kolizji. Równie dobrze różowy może wyjechać szybko przed żółtym myśląc, że "a zdążę" i #!$%@?ć się w niebieskiego i w tej sytuacji już nagle twierdzisz, że to różowy będzie winny pomimo identycznego pierwszeństwa w obu sytuacjach.

Poza tym ty wprost stwierdziłeś, że, cytuję: "na skrzyżowaniu równorzędnym typu T
@Krupier:

Poza tym ty wprost stwierdziłeś, że, cytuję: "na skrzyżowaniu równorzędnym typu T pierwszeństwo ma jadący prosto

Chodzi mi o tą konkretną sytuację bo o niej tu mowa a nie, że każdy kto jedzie prosto zawsze ma pierwszeństwo #!$%@?@
Jak żółty tu nie ma znaczenia? Przecież kwa jest na tym obrazku, wszyscy są w tych samych miejscach, a nie że jeden 10m od skrzyżowania, drugi 100, a trzeci już dawno w