Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kupno #mieszkanie w #legnica na #kredyt2procent - czy jestem normalny, że o tym myślę? XD
Wszyscy wiemy jakie jest to miasto, no ale jednak pochodzę z okolicy, znam te tereny, mam rodzinę i trochę znajomych z lat młodzieńczych. Obecnie mieszkam we Wro, ale 30 lvl w tym roku wybija a ja dalej wynajmuję pokój u jakiegoś janusza, bo nie będę wydawał 3k na kawalerkę. A różowej nie mam by podzielić wydatki, zresztą pod tym względem od zawsze u mnie było słabo. Zarobki 6k netto jako klikacz w korpo, praca hybrydowa w logistyce (1 dzień w tygodniu z biura). Z wielkomiejskich rozrywek korzystam niewiele, bo nie dość że jestem introwertykiem, to jeszcze nie pochodzę z bogatej rodziny i ostatnie lata oszczędzałem na wkład własny. Ale przyszedł covid, Ukraina, inflacja - no i ceny mi odjechały, za moje 150k oszczędności we Wrocku ciężko będzie ogarnąć coś większego niż kawalerkę na Psiaku na kredyt, a chciałem minimum dwa pokoje (rzekomo zdolność mam, ale przecież musiałbym mieszkanie jeszcze urządzić, więc pewnie z 70-100k dodatkowo trzeba liczyć).
Wady i zalety tego rozwiązania? Ceny mieszkań i usług mniejsze, górny pułap zarobków pewnie też, ale przelicznik nie wiem czy nie będzie lepszy niż we Wro. Bo wydaje mi się, że wiele więcej nie zarobię w swojej branży, a zaczynać wszystko od zera w innej dziedzinie mi się nie widzi (do najbardziej perspektywicznej branży tj. IT próg wejścia dla kogoś bez studiów kierunkowych obecnie jest kosmiczny). Rynek matrymonialny pewnie też gorszy, no ale u mnie od zawsze z tym słabo i nie wiem czy brać to w ogóle pod uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kupno #mieszkanie w #legnica na #kredyt2proce...

źródło: Rynek-Cz%C4%99%C5%9B%C4%87Wschodnia-WidokNaPo%C5%82udniowyWsch%C3%B3d-POL%2C_Legnica

Pobierz

Beka 2 procent w Legnicy:

  • XD 24.5% (24)
  • czemu nie 60.2% (59)
  • to zależy 15.3% (15)

Oddanych głosów: 98

  • 17
Próg wejścia w IT jest taki sam dla kogoś, kto ma studia i dla kogoś, kto ich nie ma. Z ulicy nie wejdziesz z kompletnie zerową wiedzą, ale możesz nawet darmowymi kursami z internetu mieć po 6 miesiącach większą wiedzę, niż chłystek po studiach. Już nie wspomnę o tym, że pełno jest tych płatnych kursów na promocji torrentowej. Jeśli chcesz się przebranżawiać wolny czas poświęcaj na te kursy, daj sobie 6-12 miesięcy
@GOHAN: Jeśli według Ciebie ktoś po 6 miesiącach uczenia się z darmowych kursów będzie miał większą wiedzę niż ktoś kto był na 5letnich studiach i musiał zaliczać różnorodne kursy to chyba nie wiesz o czym piszesz. To jest po prostu kłamstwo i mit. Jeśli nie byłeś na studiach to być może nie zdajesz sobie sprawy ile różnych dziedzin człowiek się tam uczy, nie nadrobisz tego będąc zielonym w temacie i na
@tracerr23: Pracuje w IT od przeszło 7 lat, dorobiłem się seniora - mam tylko mature. Co ja mogę wiedzieć. #!$%@? mnie obchodzi czy mi wierzysz, czy nie. Z pośredniaka niemalże tych developerów biorą.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @GOHAN: no nie wiem czy jest taki sam... Słyszałem, że ostatnio na staż w IT w mojej firmie (nie żadne programowanie, bardziej sieci, ogarnianie całej infrastruktury IT) było jakieś 300 osób na jedno miejsce. Podobno wszystkie CV nie mające kierunkowych studiów albo doświadczenia w IT (doświadczenia na stażu XD) leciały z miejsca do kosza, bo wstępny odsiew musieli zrobić, nikt nie będzie analizował dogłębnie życiorysów 300
@mirko_anonim a nie bierzesz pod uwagę tego że jakbyś chciał za jakiś czas się przenieść i wtedy sprzedać lub wynająć mieszkanie we Wrocławiu to wtedy na nim więcej zarobisz? Legnica to też wymierające miasto gdzie ceny nie będą tak się trzymać jak we Wrocławiu. Według mnie na pierwsze mieszkanie Wrocław, a za parę lat Legnica, a to z bk po spłacie na wynajem.
@mirko_anonim: Jak będziesz szukał tylko problemów to nigdy nie znajdziesz wyjścia. Twoja firma to nie jedyny wyznacznik branży. Rób co chcesz, ja Ci nie każe się przebranżawiać, po prostu uzmysławiam Ci, że to nie jest ani rocket science ani wieloletni proces. Oczywiście jak odszedłeś od spawarki a konkuter to tylko w kafejce widziałeś jak w CSa grałeś no to nie ma cudów. Ale jak pracujesz z komputerem na co dzień i
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @GOHAN: 7 lat temu wystarczyło napisać Hello World i już dostawałeś się na juniora. Obecnie na juniora musisz mieć portfolio na Githubie (i to jakieś bardziej konkretne niż napisany kalkulator) albo doświadczenie zawodowe. Rzeczywiście próg wejścia ten sam.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
@GOHAN: Gratuluję, jednak czas w którym Ty zaczynałeś w branży był nieco inny. To nic osobistego, ale dlaczego wypowiadasz się o studiach IT skoro na nich nie byłeś?

Nie muszę się zdawać na wiarę w to co piszesz, ponieważ sam pracuje w IT od około 10 lat a obecnie zajmuję się tworzeniem zespołów w IT. Ukończyłem też studia w tym kierunku, więc co nieco na ten temat wiem. Zarówno pracowałem z
@tracerr23: Bo widzę w pracy ludzi, którzy na nich byli i takich, którzy się do czegokolwiek nadają na palcach jednej ręki można policzyć. Zacznie się zaraz odwieczna wojna między tymi, co studia skończyli a tymi co ich nie skończyli. A jeszcze mi profil psychologiczny zrób xD W dupie mam czy ktoś studia ma czy ich nie ma, jak sie nie nadaje do roboty to i tak będą go trzymać, bo taki
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @ksiezycoweNieruchy: na początku tak myślałem, że najpierw beka 2 procent na kurnik 40 m2 we Wro a potem puścić to na wynajem i za jakiś czas dom z działką na prowincji. Ale po cenach widzę, że za pół bańki nie kupię dwóch pokoi w okolicach centrum. Wielka płyta w trzyma tam cenę, a kupując deweloperkę nie miałbym na wykończenie. A na Stabłowicach czy innym zadupiu Wrocławia
@GOHAN: Piszesz tak, jakby każdy się nadawał do IT i wystarczy pójść na darmowy kurs, a to jest bardzo toksyczne. Owszem są przypadki, że bez studiów sobie radzą albo są po studiach nie związanych z IT. Mam kolegę, który nie zdał matury, a już przed nią zarabiał kasę w IT. Maturę zrobił po kilku latach będąc seniorem. Potem poszedł na studia zaoczne bo jednak odstawał. Chłopak się zajmował programowaniem. Inna sprawa
@GOHAN: No cóż, byli i tacy co faktycznie za wiele nie potrafili, ale redukcja była sporo, z tego co pamiętam koło 1/3 kończyła studia. Studia to nie jest idealne rozwiązanie dla każdego, niektórzy ich nie potrzebowali, bo bez nich już sobie dobrze radzili i wiedzieli co chcą robić. Jednak jak ktoś jest zielony w temacie na starcie to już inny przypadek.

Pewnie, zakończmy dyskusję, bo to nie temat tego wątku tak
@Hajo86: Wcale tak nie napisałem. Napisałem, że jak oderwałeś się od spawarki a komputer widziałeś tylko jak grałeś w kafejkach w CSa to nie ma siły. Ale jeśli masz pojęcie o komputerach na poziomie napisania bardziej złożonej funkcji w excelu niż SUMA() to 6-12 miesięcy wystarczy, żeby mieć solidne podstawy. 6-12 MIESIĘCY, to nie jest chwila moment, ale w skali 5-letnich studiów daje ogromną różnicę. Jak przez rok klepiesz nawet darmowe