Wpis z mikrobloga

#edukacja #nauczyciele #pracbaza #przegryw #szkola #pytaniedoeksperta
W sumie tak sobie myśle, że może praca nauczyciela byłaby dla mnie dobra? Bo nauczyciel ma 2,5 miesiąca płatnego urlopu w ciągu roku. W jakiej innej pracy dostaniesz tyle płatnego urlopu?

Co trzeba zrobić żeby zostać nauczycielem? Mam mature, ale nie mam studiów, jeśli zapisałbym się na jakieś prywatne studia to będę mógł zostać nauczycielem, czy do tego potrzeba znajomości/lub jakichś lepszych studiów a nie byle jakich prywatnych?

Bo nie widzi mi się całe życie pracować fizycznie.
  • 16
@Xvenowski: xD jeden z najgorszych zawodów jakie można mieć. beznadziejnie płatny, 2,5 miesiąca urlopu to tylko miejskie legendy mające niewiele wspólnego z prawdą, wymagają ciężkich studiów, użerasz się z państwowym betonem, pensje uzależnione od kaprysu polityków, jesteś szmatą zarówno dla rodziców, dzieci jak i dla dyrektorów (bo wiedzą, że jako nauczyciel nigdzie indziej nie możesz iść) i jeszcze nic nie możesz zrobić bo ktoś cię oskarży o znęcanie czy molestowanie. Praca
  • 1

wymagają ciężkich studiów,


@depish: Znam jedną osobę, co pracuje w szkole, a studia zrobiła na prywatnej uczelni.

jesteś szmatą zarówno dla rodziców, dzieci jak i dla dyrektorów (bo wiedzą, że jako nauczyciel nigdzie indziej nie możesz iść)


@depish: A u prywaciarza niby nie jesteś szmatą?

2,5 miesiąca urlopu to tylko miejskie legendy mające niewiele wspólnego z prawdą

Niby czemu?
@depish: xD jeden z najgorszych zawodów jakie można mieć. beznadziejnie
@Xvenowski:

Znam jedną osobę, co pracuje w szkole, a studia zrobiła na prywatnej uczelni.

To w sumie kij w dupe takiej osobie. nie dość, że sama ma #!$%@? życie to jeszcze #!$%@? je dzieciom. Zresztą nadal to 5 lat studiów, by zarabiać 3,5k-4k brutto.

A u prywaciarza niby nie jesteś szmatą?

Nie porównuj pracy wymagającej wyższego wykształcenia do pracy na produkcji u janusza. Pracując w korpo zarobisz więcej i będziesz mniejszym
  • 0
Nie porównuj pracy wymagającej wyższego wykształcenia do pracy na produkcji u janusza. Pracując w korpo zarobisz więcej i będziesz mniejszym popychadłem. A i studiów często tam nie wymagają.


@depish: Mieszkam w małym mieście i nie mam możliwości podjęcia pracy w korpo, gdyż w okolicy nie ma korpo

Bo nauczyciele mają prace zlecane przez dyrektorów - prowadzenie egzaminów poprawkocych, prace administracyjne na koniec i przed początkiem roku szkolnego, lata w mieście itp.
@Xvenowski:

Nie porównuj pracy wymagającej wyższego wykształcenia do pracy na produkcji u janusza. Pracując w korpo zarobisz więcej i będziesz mniejszym popychadłem. A i studiów często tam nie wymagają.


Rozumiem, współczuję, ale porównywanie pracy wymagającej wyższego wykształcenia, kojarzonej (raczej przez przeszłość, ale jednak) z klasą średnią do prostej robolskiej pracy jest trochę bez sensu. Jasne, że jako nauczyciel pracuje się lepiej niż na produkcji, ale jak już masz włożyć wysiłek w
@Xvenowski nikt w szkole cię nie zatrudni bez minimum kursu pedagogicznego no chyba, że jako sprzątaczkę. Po za tym pamiętaj, że to ta dziedzina gdzie liczą się kontakty i znajomości bo jak dyrektorka powie że cię nie przyjmnie albo da ci tylko pół etatu to nic nie zrobisz a w tym samym czasie jej koleżanka dostanie 1,5 etatu.
Ale jesli ja np. zrobie licencjat to co dalej?


@Xvenowski: no potrzebujesz jeszcze zaświadczenia, że możesz uczyć przedmiotu. Jak chcesz uczyć historii to możesz iść na studia historyczne i wybrać sobie specjalizację nauczanie i wtedy jak ukończysz studia będziesz mógł uczyć. Te zaświadczenia o uczeniu przedmiotu można też wyrobić na kursach które trwają krócej niż studia i trzeba za nie zapłacić, jak ostatnio patrzyłem (co było z pół roku temu) to
@Xvenowski: Nie słuchaj tych wszystkich głupot powyżej bo poziom odklejenia jest nie do opisania. Nie ma żadnych kursów pedagogicznych, jest możliwość zrobienia studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego( aby uzyskać prawnie czyli według nowej ustawy takie przygotowanie trzeba mieć 150 godzin praktyk w placówce oświatowej - więc musisz patrzyć czy uczelnia prywatna ma w planie studiów właśnie taką ilość godzin bo te uczelnie często tną w #!$%@? i mogą ci napisać, że
@Xvenowski: Najprostszą drogą aby zostać nauczycielem jest ukończenie studiów ( najlepiej na uniwersytecie ) licencjackich z przedmiotów z których uzbierasz pensum (18 godzin w przypadku przedmiotowca) w jednej szkole, abyś nie musiał się wozić po paru szkołach. Najlepiej jakaś informatyka, matematyka czy polski ze specjalizacją nauczania. Oczywiście kariera w szkole z samym licencjatem to słaby pomysł bo dostaniesz mniej kasy wiec po licencjacie zaczynasz prace w szkole i robisz zaocznie magistra
@Xvenowski: Oczywiście wykształcenie i wymogi do pracy w szkole są absolutnie niewspółmierne do wynagrodzenia ( nauczyciel stażysta z przygotowanie pedagogicznym i dyplomem magistra z pełny etat zarabia 3690 zł brutto) więc nauczycielami są osoby, które po prostu chcą i zawsze chciały pracować w szkole albo na uczelni i robią to z pasji ( mówię tu o młodej kadrze ). Jeśli nie czułeś nigdy powołania i chcesz pracować w szkole bo myślisz,
  • 0
wiec po licencjacie zaczynasz prace w szkole i robisz zaocznie magistra


@iras69: Czyli sugerujesz, że mam robić studia dzienne aż po licencjat, a potem zaocznie magistra? A nie mozna od początku zaocznie?
A dobra doczytałem, czyli może być prywatna uczelnia, ale musze sie jej uważnie przyjrzeć.
Kurde, długa droga do zostania nauczycielem. A już też pierwszej młodości nie jestem.
A to prawda, że jak na etacie pracujesz 40 godzin tygodniowo, to
A dobra doczytałem, czyli może być prywatna uczelnia, ale musze sie jej uważnie przyjrzeć.

Kurde, długa droga do zostania nauczycielem. A już też pierwszej młodości nie jestem


@Xvenowski: Możesz zaocznie od początku jak masz taką ochotę. Uczelnie może być prywatna tylko patrz żeby to było uczelnia namacalna a nie te nowe uczelnie online gdzie w ogóle nie masz kontaktu z wykładowcami. Według mnie ze względu na specyfikę pracy i szacunek do