Wpis z mikrobloga

Czy kleik ryżowy bobovita/nestle to to samo co mąka ryżowa? Kupiłem na próbę ten dla dzieci i petarda, z białeczkiem wchodzi jak złoto ( ͡° ͜ʖ ͡°) po zalaniu zimnym mlekiem i wymieszaniu jest od razu do spożycia. Jak to wygląda z maką ryżową, trzeba ją gotować czy też wystarczy przemieszać? konstystencja taka sama?

#mikrokoksy #mirkokoksy #dieta #chudnijzwykopem
  • 12
  • Odpowiedz
@davidsondv:dla mnie to samo, na 100g mąki daje 450ml mleka i odżywkę białkowa i jest dobre, wystarczy chwilę zagotować. Pamiętaj żeby pierw dokładnie wymieszać żeby nie było grudek.
  • Odpowiedz
  • 0
@LuCzadoreQ: @Boleslavic Znalazłem mąkę ryżową z lydla w domu i jednak odczucia nie są te same, mąka jest bardzo mocno zmielona przez co pęcznieje i tworzą się grudki - nie próbowałem gotować. Kleik dla dzieci ma natomiast konsystencję troszkę drobniejszą niż wiórki kokosowe. Przyjemniej się je, wystarczy dolać wody/mleka i nic się nie grudkuje tylko cena trochę powala. Pewnie mąką ryżowa o grubszej gradacji była by taka sama natomiast poza archiwum
  • Odpowiedz
@davidsondv: no ja używam mąki targaroch czy jakos tak, wychodzi jakoś 10 zł za kg. Coś możliwe, że robisz źle ważne żeby dobrze wymieszać. Na yt jest sporo poradników, ludzie robią ten kleik nawet w mikrofali.
  • Odpowiedz