Wpis z mikrobloga

@Polinik chyba jechaliśmy obok siebie tym pasem, bo widziałem bardzo podobne, i się bardzo #!$%@?łem bo ile można już korkować tak strasznie obwodnicę dzień w dzień.
Dzień w dzień taki obrazek.


@Polinik: ja kojarzę, że taki obrazek jest spotykany dzień w dzień, ale także poza sezonem. Problemem nie są turyści, bo jak sezon znika, oni znikają, a stłuczki na obwodowej jak były, tak będą.
@MrDracek: Nie wiem, jak w lato, bo w lato do pracbazy jeżdżę rowerem, ale w sezonie zimowym jeżdżę codziennie do pracy obwodnicą samochodem i mam wrażenie, że takie paraliże na obwodnicy to są może raz na 2-3 tygodnie.
A teraz dzień w dzień.

Ale nie wykluczam tego, że to kwestia kretyńskiej organizacji ruchu, jak np. na Karwinach, jak po połączeniu dwóch ekpresówek jest przez chwilę 5 pasów, z czego 4 po
@Polinik nie mam twardych danych, ale pogoda w tym roku jest na maksa słaba, więc więcej może być po prostu większy ruch. Ludzie jadą zwiedzać pobliskie atrakcje, zamiast leżeć nad zimnym morzem. Remont południowej i te pasty na jedni nie ułatwiają. No i ten sam problem, co zawsze wszyscy myślą, że mogą tam pędzić, bo 2 pasy i w końcu "obwodnica" a ruch ram jest taki, że chyba powinno się ograniczenie do
a ruch ram jest taki, że chyba powinno się ograniczenie do 70 zrobić.


@blazko: Od lat to powtarzam. W godzinach szczytu ograniczenie 70-80 km/h, z odcinkowym pomiarem prędkości przy wjazdach i zjazdach.
Lepiej jechać te 30% wolniej niż codziennie telepać się 20 km/h bo znów ktoś nie ogarnął bezpiecznego odstępu.
@Polinik: zaznaczony na czerwono obszar, to pas awaryjny.
Niezaleznie od tego co i kto tam #!$%@?, to rola milicjanta polega na tym, by zapewnic bezpieczenstwo na miejscu zdarzenia.
Auta powinny NIEZWLOCZNIE zostac usuniete z drogi. Blokowanie lewego.pasa na tej drodze to skrajna nieodpowiedzialnosc.
Jezdze tamtedy na tyle czesto by wiedziec, ze lokalsi #!$%@? tam wiekszy szajs poza sezonem. Wystarczy lekki opad deszczu, lub 2,5cm sniegu i obwodnica, zwana korkownica, stoi.
Czasem
m.....0 - @Polinik: zaznaczony na czerwono obszar, to pas awaryjny. 
Niezaleznie od t...

źródło: 8d3b024ff569debab15801725e0bf43287ad5ce28a0c3ad8dadd0a163526d7c8

Pobierz
@majk90:

rola milicjanta polega na tym, by zapewnic bezpieczenstwo na miejscu zdarzenia.

Przecież jest bezpiecznie. Wszyscy zwalniają do 20km/h i przejeżdżają koło miejsca wypadku, na którym pracują medycy, policjanci, na jezdni mogą być porozrzucane fragmenty pojazdów oraz rozlane śliskie płyny eksploatacyjne. ( )

zaznaczony na czerwono obszar, to pas awaryjny.


Nieprawda, to nie jest pas awaryjny. To jest nie wiadomo co, można uznać, że jakieś pobocze.
Polinik - @majk90: 
rola milicjanta polega na tym, by zapewnic bezpieczenstwo na miej...

źródło: 625734c669dbb_o_large

Pobierz