Wpis z mikrobloga

@Filippa

@mexicofan

I?

A do jakiego ma należeć gatunku? Psiego?

Morderstwo dokonuje sie na osobie, a zarodek to nie osoba, nie ma podmiotu osobowego, jest tylko zlepkiem komorek z ludzkim DNA i nie zyje samodzielnie


tak z ciekawości bo wszyscy jesteśmy zlepkami komórek z ludzkim DNA. czy ludzi na socialu można w takim razie legalnie utylizować? Bo nie żyją samodzielnie a i z osoby w nich niewiele, głównie impuls kupienia harnasia albo
@NiskopodlogowyGornikAmator znowu to konserwanckie przekreslanie slow, znaczen i definicji, zyja samodzielnie bo potrafia samodzielnie trawic jedzenie, potrafia samodzielnie przyswajac nutreins (?), dostarczac tlen do komorek i ich organizm samodzielnie potrafi przetrwac poza organizmem gospodarza, ich poziom ogarniecia zyciowego nie ma tutaj absolutnie zadnego znaczenia, sa biologicznie samodzielnymi organizmami ktore potrafia przemieszczac sie, myslec, podejmowac decyzje i regagowac z otoczeniem, cos czego zarodek nie posiada
@zapomnialemhaslo dosłownie, nikt nie traktuje zarodków tak samo jak urodzonego człowieka
Gdyby był pożar w szpitalu i w jednym pokoju do uratowania beczka 200 embrionów, a w drugim pokoju niemowlak to nikt o zdrowych zmysłach nie biegłby najpierw uratować beczki xd
@Filippa przepraszam bardzo, ale wypraszam sobie. Nie jestem konserwatystą, w tej sprawie nie mam zdania bo mi to wisi, po prostu mnie zainteresowało to zdanie w najbardziej plusowanych komentarzach xD

A i wydaje mi się że chodziło ci o nutrients, albo polskie wyrażenie: składniki odżywcze. Może się przydać do przyszłych wojenek ekstremistów ( ͡º ͜ʖ͡º)
argumentem jest tutaj, ze plod nie zawiera w sobie nic co warto bylo by chronic zabierajac tym samym kobiecie prawo do decydowania o wlasnym ciele


@zapomnialemhaslo: Wiesz, równie dobrze można napisać, że płód zawiera w sobie nowe życie. Czemu jemu (płodowi) chcesz zabierać jego prawo, do tego życia. Skoro już się pojawiło, w momencie zapłodnienia komórki jajowej?

zarodek jest równie niesamodzielną formą "życia ludzkiego" co mój naskórek albo inne tkanki, a
ale płód to z laciny po prostu potomstwo. To nie jest jakiś inny gatunek albo pre-człowiek.


@mexicofan: Może kierujmy się prawem, a nie słownikiem?
Chociaż nie powiem, od dłuższego czasu mnie to fascynuje. Ciężarna jedzie z dzieckiem samochodem... i mandat za podróż dziecka bez fotelika. Ciężarna jedzie autobusem... i mandat za brak drugiego biletu. Co powiesz na seks z ciężarną? To chyba podchodzi pod jakąś demoralizacje dziecka, pewnie na psychologa trzeba
smieszne
konserwatysci chca miec mozliwosc odstrzelenia kazdego kto wtargnie na ich prywatna posesje ale nie chca dac kobiecie prawa zabicia (juz nawet pojde w wasza retoryke i uznam to za zabojstwo) kogos kto wtargnal (w wyniku gwaltu na przyklad) do jej brzucha. I gdzie ta wasza logika? @mexicofan
Czemu jemu (płodowi) chcesz zabierać jego prawo, do tego życia.


@Mopek666: bo przesiaduje w ciele kobiety ktora go tam nie chce

Załóżmy, że matka cię abortowała. Jakiś czas później chce dziecka i rodzi. Czy to byłbyś ty?


@Proximian: nie. gdyby moi rodzice przeniesli sie do innego miasta, dorastalbym wsrod innych ludzi i mial inne doswiadczenia to tez nie byl bym "ja" bo ja jestem suma swoich doswiadczen. "ja" to nie