Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Może jakaś aktualizacja jak wygląda u was zakup #nieruchomosci na #bezpiecznykredyt #kredythipoteczny #kredyt2procent

U mnie #pko, wniosek złożony w oddziale 18.07, a później
- 20.07 sprawdzenie w BIK
- 20.07 telefon od rzeczoznawcy w celu umówienia się na wycenę
- 21.07.2023 wizyta rzeczoznawcy
i później cisza

#pekao:
Wniosek złożony internetowo 20.07, chyba wpadł w czarną dziurę bo nie dostałem nawet informacji czy z dokumentami jest wszystko ok



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: wykopowy_brukselek
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 22
  • Odpowiedz
Wnioski złożone 4.07:
- PKO BP 24.07 decyzja - 2.08 podpisujemy umowę
- Alior - napisał że decyzja będzie wydana do 8.08
- Pekao SA - wg informacji od banku decyzja nie wcześniej niż połowa sierpnia.

Ogólnie miałem nadzieję na Pekao SA ze względu na minimalnie lepsze warunki no ale trudno. Cieszę się że przynajmniej PKO BP jest tak szybko.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zwykły kredyt w pekao (zamierzam spłacić b. szybko, więc w 2% się nawet nie pakuję) chyba 10 dni od złożenia papierów była pozytywna decyzja. Doradca kredytowy mówił, że te rządowe kredyty zawsze są przeciągane maksymalnie.
  • Odpowiedz
@majkel88:

na zadupiu gdzieś musiałeś składać, bo wnioski złożone w PKO BP w Krakowie 3 lipca dalej są bez sprawdzenia w BIK. Wawa pewnie podobnie.


dwa wnioski zlozone w Krakowie 12 lipca
21 lipca alert BIK
  • Odpowiedz
@marcpol: Czy potwierdzisz moją tezę? Mam wrażenie, że tutaj przyspieszyć proces mogą znajomości i kontakty doradcy. Jeśli doradca ma dobre kontakty w centralach banków może złożyć wniosek tam gdzie trzeba i go nieco wesprzeć.
  • Odpowiedz
@the-dzbankers96: Mój doradca mnie oszukał i wnioski niby "złożył" 3 lipca a Formularze informacyjne mam z datami dużo dużo późniejszymi czyli bez tego nie mógł złożyć wniosków, Jeden bank juz robi wycene. A reszta cisza
  • Odpowiedz