Wpis z mikrobloga

Jak wiadomo, na wielu płatnych parkingach (przy Kauflandach itd.) jest polowanie na tych, co nie mają biletu za szybą samochodu - jasne, bilet trzeba mieć, tylko pewnie sporo osób wie jak to się odbywa (łącznie z tym, że idąc 30m do parkomatu leci ktoś i szybko robi zdjęcie/spisuje tablice, żeby było w systemie zanim się kupi bilet). Ja już raz tak pogoniłem dziewczyny przy Tarasach Grabiszyńskich - widząc że wysiadam i idę do parkometru dosłownie biegły do samochodu. Widząc to włączyłem kamerę w telefonie i w niewybredny sposób wytłumaczyłem im co o tym myślę.
Wracając do tematu - uważajcie przy Lidlu na Muchoborskiej. Tam wrócił parkomat. Siedzi dziewczyna przy przystanku autobusowym i obserwuje kto idzie do parkomatu a kto prosto do sklepu, można się zapomnieć i naciąć na 90zł (nie pamiętam dokładnej stawki tam) opłaty.
#wroclaw
  • 17
  • Odpowiedz
@bachus: a ja trochę nie w temacie bo nie mam prawka i w sumie nie ogarniam kwestii tych parkometrów itd. Te osoby co tak polują to są jacyś pracownicy specjalni którzy wlepiają mandaty jak się biletu nie ma?
Wydawało mi się że tym straż miejska się zajmuje głównie xd
  • Odpowiedz
@bachus: Ja wiem, że APCOA to nie jest najświętsza firma pod słońcem, ale akcji żeby mi biegli do auta albo do kogoś to jeszcze nie widziałem. Także ciut mi ciężko w to uwierzyć.

Szczególnie, że z tego co pamiętam oni nie mają płacone procentu od tych mandatów więc ciężko żeby specjalnie im się chciało latać i wystawiać te mandaty.
  • Odpowiedz
  • 1
@Darth_Gohan: nie wiem kto obsługuje parking przy Lidlu na Muchoborskiej (spojrzę na regulamin w najbliższym czasie), ale na własne oczy widziałem, może nawet mam na kamerce. W moim przypadku doświadczyłem kilka miesięcy temu przy Tarasch Grabiszyńskich. Dużo patologii też słyszałem o parkingu przy Kauflandzie na Legnickiej, oraz na Długiej (ale sam na własne oczy nie widziałem).
  • Odpowiedz
@bachus: a to nie jest tak, że tego nie trzeba płacić? Dostałem takich kilkanascie pod różnymi marketami i zawsze olewam. Przecież oni nie mają jak ustalić kierowcy.
  • Odpowiedz
Ja jak dostanę taki "mandat" to wysyłam zdjęcie paragonu ze sklepu zgodnie z instrukcją na odwrocie tego świstka i nie ma problemu.
  • Odpowiedz
@jestemtunew straż miejska jest od mandatów za złe parkowanie. Na parkingach "wlepianiem mandatów" zajmuje się zarządca. Prywatny na prywatnych parkingach np. pod sklepami, a w strefie na mieście pracownicy ZDiUM
  • Odpowiedz
ale akcji żeby mi biegli do auta albo do kogoś to jeszcze nie widziałem. Także ciut mi ciężko w to uwierzyć.


@Darth_Gohan: mały nowo zrobiony parking na tyłach hali strzegomskiej na wysokości kwiaciarni - pogadaj sobie z właścicielką kwiaciarni jaki mają problem z typem: wyścigi kto pierwszy wbije auto w parkomat czy typ wystawi mandat.

@bachus: aplikacja MOBILET, polecam. Wbijasz bezpłatne parkowanie zanim wysiadziesz z auta i niech sobie #!$%@?
plokijuhyrdeswa - >ale akcji żeby mi biegli do auta albo do kogoś to jeszcze nie widz...

źródło: Screenshot_20230727-161533-892

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wychwalany: tego nie wiem - zacząłem tego używać dawno temu bo było NFM, później dodali lidle, auchany, generalnie obiekty w całej Polsce: opłacałem tak parkingi w Karpaczu i Szklarskiej jak człowiek, a nie biegać za parkometrem jak ze sraczką.
  • Odpowiedz