Wpis z mikrobloga

@Marcinnx: Człowieku, to jest podlot! Cały czas jest pod opieką rodziców. Nie ruszaj go, nie dotykaj!
Nic mu nie będzie, jak go zostawisz w spokoju. Możesz roztoczyć straż społeczną 20 metrów od tego miejsca i odganiać dzikie koty, jak już musisz być takim aktywistą.
Boszz...
@ADDERM: @kasiknocheinmal ehh też tak myślałem, jednak mama przyszła spanikowana, bo w okolicy mamy agresywne koty i jakieś kuny
więc go wzięła i do komórki obok do pudełka schowała, daliśmy tam jakąś trawkę, wodę.. no i jutro będziemy myśleć ()

Co do opieki rodziców, to słabo to wyglądało, bo przynajmniej pół godziny wcześniej siostra tam była i znalazła tego ptaszka (w dodatku była z
@Marcinnx: Akurat u gołębi nie występuje stadium podlota, więc taki młodociany nielotny ptak, jeśli nie ma możliwości wysadzenia go z powrotem do gniazda, powinien zostać zabezpieczony i najlepiej przekazany do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt, jak już wspomniał @kasiknocheinmal. Możesz się skontaktować z fundacją Gruszętnik przez FB, może będą w stanie Ci jakoś pomóc. Oprócz tego łap linka: https://www.gov.pl/web/gdos/wykaz-osrodkow-rehabilitacji-zwierzat
@Marcinnx: Nie chcę cię martwić, ale ten ptaszek po prostu umrze, po tym co mu zrobiliście razem z Mamą. Może nawet dzisiaj w nocy. Nadgorliwość jest gorsza od zbrodni, jak ktoś powiedział. Staraj się, wzięliście sobie, zupełnie niepotrzebnie, obowiązek któremu nie podołacie i nawet nie macie o tym pojęcia. Jedź do tego ośrodka. Może coś zdziałasz, ale osobiście wątpię.
@Marcinnx: Dobra, doczytałem i biję się w pierś. na zdjęciu jest podlot sierpówki. Podlot nie występuje u gołębi miejskich, bo to gatunek pierwotnie żyjący na ścianach skalnych, natomiast w przypadku gatunków gniazdujących na drzewach, nielotne młode opuszczają gniazdo. Skoro zabraliście już stamtąd ptaka, to najlepiej będzie odłożyć go na miejsce jutro z rana i zobaczyć, czy rodzice się nadal nim opiekują. Jak nie, to pozostaje ośrodek rehabilitacji. Skontaktuj się z Gruszętnikiem,
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.