Wpis z mikrobloga

@mateusz-zahorski: Wydaje mi się, że układ, piętro czy większy balkon to naprawdę kwestia preferencji.
Warto pamiętać o:
1. Solidnym researchu okolicy inwestycji - plany inwestycyjne, czy jest MPZP, mapy akustyczne, właściciele okolicznych działek itd.
2. Miejsce postojowe w garażu - czy nie jest czasem na platformach.
3. Ostatnie piętro to raczej dodatkowy koszt klimatyzacji.
4. Warto wcześniej zapoznać się z prospektem, żeby zobaczyć standard wykończenia inwestycji i zagospodarowanie części wspólnych.
@mateusz-zahorski: wielu aspektów nie da się zmienić bo inaczej musiałbym albo sobie budować dom albo czekać w nieskończoność na tę "perełkę". Zapytaj o miejsce parkingowe dla gości/ogólne, czy jest, czy może każdy cm2 jest na sprzedaż bo u mnie np. są tylko 3 miejsca "niczyje" w ramach ładowarki EV przez co goście muszą "sobie jakoś radzić" bo wszystko jest wykupione i się sąsiedzi plują. Dogadałbym firmę od klimatyzacji by ci położyli
z rynku pierwotnego, pytanie do osób które takie już posiadają, na co zwracać głównie uwagę przy wyborze mieszkania? Co zrobilibyście inaczej gdybyście mogli kupić mieszkanie jeszcze raz?


@mateusz-zahorski: nie kupiłbym drugi raz z rynku pierwotnego przy obecnych standardach budownictwa xDD
@mateusz-zahorski: akustyka to porażka, mieszkałem w niemieckich kamienicach, w wielkiej płycie w kilku miejscach, nigdzie nie było tak źle jak w obecnym nowym mieszkaniu. Na plus że wszystko nowe - winda, brak schodow, garaze.

Slychac wentylacje mechaniczna, wentylacje okapowa, kanalizacje, chodzenie sasiadow, bieganie dzieciakow, na p;arterze patoogrodnic y i kazdy z kosiarka. wieczny szum dookola
Dogadałbym firmę od klimatyzacji by ci położyli swoje rury na etapie robienia elektryki bo to brudna robota a nie jak już wszystko jest zrobione.


@AbyssWatcher2137: U mnie deweloper #!$%@? nie pozwala wprowadzać swoich ekip przed odbiorem lokalu, klimatyzacji sam nie zakłada i z nikim nie współpracuje, a prace po odbiorze skutkują utratą gwarancji na naruszone elementy (ściany+elektryka).

I tak muszę założyć, ale zamiast poprowadzić w ścianie jak cywilizowany człowiek to skończę
@mateusz-zahorski: więcej się uśmiechaj, spędzaj czas z rodziną, doświadczaj. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A serio to do odbioru bierz specjalistę, za 5-7 stów sprawdzi wszystko dokładnie i tyle. Jeden powie bierz parter, drugi ostatnie piętro a trzeci poleci środkowe i tak ze wszystkim.
@Wychwalany: z tym wygłuszeniem nowych i starych mieszkań bywa różnie. Większość życia spędziłem w centrum (kamienica z lat dwudziestych), świetnie wyizolowana, po wymianie okien mieszkanie super trzymało temperaturę. Jakiś czas później przeprowadziłem się do innej kamienicy: było słychać wszystko co się działo u sąsiada + Do tego biegający i krzyczący kaszojad. Wyprowadziłem się przed zakończeniem umowy. Nowe budynki też różnie się trafiają: czasami jest ok, a czasami mieszka nad tobą głuchy
a czemu nie poprowadzisz w ścianie? przeciez ta gwarancja #!$%@? jest warta.


@Wychwalany: Biorę z wykończeniem pod klucz, więc ekipa klimatyzacyjna wejdzie na gotowe mieszkanie. Dwie ekipy już mi powiedziały że one jak prowadzą w ścianie to nie zaklejają tej dziury i mam sam sobie szukać budowlańca do zatynkowania/gladziowania/malowania tych bruzd. Do tego nie gwarantują że nie #!$%@? mi przewodów elektrycznych na trasie.

1) Nie po to biorę wykończenie pod klucz
@Wychwalany: Tak ci się wydaje - pierwsza rzecz o jaką zapytają to przegląd elektryczny, przy pęknięciach będzie biegły i badanie przyczyn ,- jak na którymś etapie wyjdzie nieautoryzowana ingerencja w ściany/instalacje to enjoy spór sądowy z decyzją odmowną ubezpieczenia. Już tak miałem, więc serio wolę zrzucać odpowiedzialność na dewelopera.