Wpis z mikrobloga

Słuchałem wczoraj podcastu o historii Anneliese Michelle, tej na podstawie której nakręcili film egzorcyzmy Emily rose i dowiedziałem się kilku rzeczy między innymi tego że nie tylko Anneliese miała podejrzenie schizofrenii ale też jej ksiądz prowadzący. Ale najlepsze było to że święty Ojciec Pio który zmarł kilka lat wcześniej przed całą akcją sam był wykluczony przez kościół bo robił malwersacje finansowe (budował szpital) prowadzał się z różnymi kobietami i stygmaty zrobił sobie sam. Watykan sam uznał go za wariata a w międzyczasie Wojtyła jeździł do niego do spowiedzi xD
To był taki ówczesny ojciec Rydzyk.
Cała religia zawsze była kłamstwem i maszynką do zarabiania pieniędzy.
#religia #piateniezabijaj #bekazkatoli
Operator_imadla - Słuchałem wczoraj podcastu o historii Anneliese Michelle, tej na po...
  • 14
@Operator_imadla: jego kanonizacja to była niezła farsa. Mieli masę dowodów na to, że daleko mu było do wzorowego katolika (np: jego schadzki z kobietami), a sam JP2 zakazał badania tematu jego stygmatów (bo jeszcze wyjdzie, że sam sobie je robił). Kiedyś trzymali się jakiś standardów (też trudniej było wyciągnąć jakieś brudy), ale Papież Polak z procesu kanonizacji zrobił straszne pośmiewisko. Za jego pontyfikatu uświęcona prawie 500 osób xD
@Operator_imadla @r5678: u mnie u babci ultra katoliczki ojciec Pio wisiał coorva wszędzie xD przy wejściu do domu, w kuchni, w pokoiku gdzie był telewizor...

Pamiętam, że za gówniarza nawet ta postać robiła na mnie wrażenie, ale z czasem ten cały motyw "bilokacji" sprawił, że bardziej miałem bekę z gościa.

Ogólnie jeśli ruchał tylko pełnoletnie panny/chłopców to nic do niego nie mam, zwykła ludzka potrzeba.
@Operator_imadla: Jak byłem małolatem to wierzyłem w to xd. Aż wstyd się do tego przyznać ale to chyba wynika z indotkrynacji od najmłodszych lat i wpajania jakiś wzorców i paradygmatów przez rodziców i księży w szkołach. Teraz gdy sobie przypominam to bajdurzenie o cudach, jakiś uzdrowieniach, czy ojcu pio, to zastanaiwam się jakim cudem tak wielu dorosłych nie przejrzało na oczy. Obstawiam, że codzienna ciężka praca, konformizm i brak asertywności powodują,