Wpis z mikrobloga

@zlodziej_prywaciarz: chyba takie jest założenie umieszczenia miejsca na tej samej księdze. U mnie w bloku są na oddzielnych i sporo miejsc było wykupionych przez flipperów. Sytuacja parkingowa jest ciężka, ostatnie ogłoszenie o jakim wiem to było 70k za miejsce (nie na platformie). Ogólnie myślę, że bardziej w interesie mieszkańców jest umieszczać te miejsca na jednej księdze :P
@ksiezycoweNieruchy: oddzielne księgi: u nas garaż to jest część wspólna, a miejsce to wyłączne prawo do korzystania z miejsca o danym numerze (jest wpisane do księgi) :P wychodzi ok. 190 zł miesięcznie. Jako że wszystko jest na części wspólnej to ludzie, którzy nie korzystają z platform ponoszą też koszty ich konserwacji, co jest odzwierciedlone w opłatach. Wliczony jest też w to wkład na fundusz remontowy.
@ksiezycoweNieruchy: garaż jest oddzielną nieruchomością od bloku. Są tu nawet dwa garaże na różnych poziomach i każdy jest oddzielną nieruchomością. No ale wszędzie jest trochę inaczej - co blok to inne obyczaje.
@GOHAN: nie mam miejsc na platformie i nie interesowałem się na tyle tematem, ale cena była niższa i w utrzymaniu są tańsze w przeliczeniu na miejsce, więc pewnie na każde miejsce przypada po prostu mniejszy udział, ale płacisz