Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #morsowanie #basen kupiłem sobie taki zbiornik żeby po #bieganie zanurzać się w zimnej wodzie a docelowo zimą morsować.

Czy istnieją jakieś naturalne metody, które nie będą miały wpływu na moją skórę i środowisko przy wylewaniu które powstrzymają kwitnięcie wody?

Jak woda robi się zbyt ciepła dorzucam po 2 worki lodu ale wylewanie tego i ponowne napełnianie jest raz, ze ciężkie fizycznie a dwa nieekonomiczne
mchmjszk - #budujzwykopem #morsowanie #basen  kupiłem sobie taki zbiornik żeby po #bi...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 11
@ksiak to będzie tylko czyściło z owadów itp. Bo już myślałem o tym, ale i tak po kilku dniach robi się osad na dnie i muszę wszystko wylewać, myć i na nowo napełniać.
Czytałem, ze chlor można zastąpić solą ale to tez #!$%@? dla środowiska będzie
@mchmjszk: No zimą problem ci nie będzie doskwierał jak chcesz mieć czystą wodę bez glona to raz tak jak ci już pisali chemia do basenu bądź oczek wodnych a druga sprawa to przepływowa lampa UV
@mchmjszk: Po prostu użyj chloru, genialne rozwiązanie które jest wszędzie stosowane, łącznie z wodą w kranie. Związki chloru używane do sterylizacji wody są bardzo nietrwałe i zwyczajnie odparowują, jak Ci się odechce używać tego zbiornika to po prostu przestań dosypywać chlor, odczekaj tydzień i możesz śmiało podlewać rośliny. A co do wpływu na Twoją skórę, chlor w takich stężeniach nie będzie jej szkodził, to są takie stężenia, że możesz je nawet
Po prostu użyj chloru, genialne rozwiązanie które jest wszędzie stosowane, łącznie z wodą w kranie.

@Mirkosoft: to, że coś jest używane wszędzie i przez wszystkich nie znaczy, że jest zdrowe. Chloru się na basenach itp używa bo jest tani. Na lepszych basenach masz wodę ozonowaną oraz poddawaną UV. Owszem, wtedy nadal trzeba stosować chlor ale jego mniejsze ilości bo jednak skala zanieczyszczeń jest duża na basenach ogólnodostępnych i tam musisz wybić