Wpis z mikrobloga

#siatkowka #pilkanozna

Ja tak tylko chciałem zaznaczyć, że gdyby siatkówkę ogłosić sportem narodowym, to w najmniejszym stopniu to nie zaszkodzi piłce nożnej - dalej będą w nią lecieć miliony a kariery piłkarzy nie ucierpią. Co właściwie daje piłce nożnej bycie sportym narodowym bo serio, nie łapię nawet czy ktoś dostaje za to jakieś dotacje, przywileje?
  • 22
@jezus_cameltoe: piłka nożna była, jest i będzie popularniejsza i nie ma co z tym wojować. A jaki sport będzie miał łatkę narodowego? Szczerze to koło ch.uja mi to lata, aktualna #!$%@? władza wszystko nazywa "narodowe" - tak mi obrzydziła te określenie że nawet bym nie chciał.
Jedyne czego chce to nie plucia na ten sport - zwykł szacunek do reprezentantów. Aczkolwiek wartość jaką ma słowo szacunek przerasta spora cześć użytkowników tego
Piłka po prostu generuje największe emocje od dawna i praktycznie w każdym kraju, gdzie potrafią ją prosto kopnąć, staje się ona narodowym, może poza USA bo tam NBA, NFL czy NHL trafiły pod strzechy szybciej.


@thority:
Indie - Krykiet
Australia - futbol australijski i krykiet
Irlandia - rugby
NZ - rugby
Wenezuela, Kuba - baseball
Litwa - kosz
Finlandia i Skandynawia - Hokej i sporty zimowe
Kanada - hokej

Wyjdź z
@Ice_Glaze: we wszystkich krajach, które wymieniłeś, nie ma tradycji sukcesów w piłce. Wyłamuje się trochę Szwecja, ale to dawno już bardzo i jest jednym z wyjątków raczej, jak USA.
@jezus_cameltoe: Znowu jakaś przepychanka o narodowości sportu. Ludzie myślą, że jak coś nazwiemy narodowe to od razu skoczy popularność i wszyscy zaczną oglądać xD Jak dla mnie piłkę nożną można nazwać nawet "najmniej narodowym sportem"...i tak pod względem emocji, popularności i generowanych zysków żaden inny sport jej nie prześcignie.
@Ice_Glaze @thority: odnośnie klubów tureckich, Dział Zagraniczny ma świetny odcinek na ten temat. W dużym skrócie: tam kibicowanie ma podłoże bardzo
wchodzą po prostu emocje, których w siatkówce brak.


@thority: To że Ty i x osób nie kreci siatka to nie znaczy że nie ma tam emocji - to tak nie działa. Mnie nie kręci kopana i dla mnie tam nie ma emocji.
Trzeba być upośledzonym umysłowo lub być przeoranym ogólna komercją aby wyznacznik popularności był wyznacznikiem tego co jest fajne. Każdy człowiek jest inny i każdy ma prawo lubić cos innego.
@Dorciqch: wiem bo kiedyś nawet szukałem info o tym ale w PL net jest bardzo mało. Rugby wpisałem bo szukałem sportów bardziej masowych a ten Gaelic football w sumie jest tylko znany na zielonych wyspach.
@Ice_Glaze: ale mnie nie obchodzi nawet temat popularności piłki, bo to temat jasny i klarowny, nic jej nie bije na głowę. To fani januszówki mają z tym głównie problem przy okazji ujawniania zarobków piłkarzy vs zarobków siatkarzy albo frekwencji na stadionach/promowania piłki w mediach.
Czy jest lepsza? Dla mnie tak, dla innych nie, też jakoś specjalnie nie przejmuję się opiniami w temacie.

Naucz sie historii sportu bo piszesz bzdury ale w
Ale co tu jest bzdurą?


@thority: to co piszesz. Cos ala piłka nożna trafiła do USA w tym samym czasie co się wykształciła na wyspach. W USA przekształciła sie w futbol amerykański a w UK powstała piłka nożna i rugby. Wszystkie trzy spory wywodzą sie z jednej gry tylko w zależności od środowiska inaczej ewoluowały. Taka jest historia rugby, piłki nożnej i futbolu amerykańskiego.
@jezus_cameltoe Ty tak na poważnie?? Ale w jaki sposób to sobie wyobrażasz? Duda ogłasza dekret o ustanowieniu sportu narodowego? XD Organizujemy referendum w tej sprawie? I co by to zmieniło w praktyce??

Sport narodowy to sport, który masowo uprawia całe społeczeństwo. A niekoniecznie ten, którym dany kraj ma największe sukcesy. Potem z masowego sportu mogą brać się sukcesy w danej dyscyplinie. Kierując się tylko kryterium sukcesów można by stwierdsic że skoki narciarskie
@Ice_Glaze: żartem i plot twistem jest fakt, że to może nie fani piłki mają kompleksy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecam art na głównej o sukcesie siatkarzy- co drugi wpis szkalujący nożną. Tak się cieszycie z sukcesu.
Jak Polska osiągnęła sukces na Euro 2016 to raczej nikt z nas nie wspominał o siatkówce.