Wpis z mikrobloga

#wroclaw
Ankieta dla osób mieszkających we Wrocławiu. Ewentualnie innych miast tego typu, jak #krakow czy #gdansk
Czy gdybyś mieszkał sam na wynajmie w którymś z podanych wyżej miast, zarabiał na rękę 4000-4500 zł miesięcznie i miał poduszkę finansową w wysokości 60-70k zł, czuł byś się spokojnie, zarobki by ci wystarczyły i mógłbyś sobie pozwolić na dodatkowe przyjemności czy aktywności, bez większego ograniczania się?
#pytanie #ankieta #pieniadze

Czy w takim przypadku żyło by ci się spokojnie?

  • Tak 28.8% (74)
  • Nie 71.2% (183)

Oddanych głosów: 257

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@viciu03: jak się utrzymujesz we wrocku na wynajmie z zarobkami na poziomie ~4500 zł? Dokladasz z oszczędności?
Coś mnie się tu nie klei kolego mirasku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@brakloginuf: @Ytarka noo, czasem trzeba by coś dołożyć pewnie dlatego wspomniałem o tak dużej jakby nie patrzeć poduszcze finansowej. Też pewnie zależy co kto potrzebuje ale ja osobiście żyjąc sam nie czuję potrzeby wynajmowania całego mieszkania, w zupełności wystarczy mi wynajem jednego pokoju. A poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wydaje mi się że w takich miastach jak Kraków Wrocław czy Gdańsk da się zmieścić w cenie 1500 zł
  • Odpowiedz
@viciu03:
Zależy co to dodatkowe przyjemności, bo dla jednego to może być jakiś dobry obiad na mieście raz w tygodniu, dla innego dobra d----a na noc. W tym pierwszym wypadku to bez problemu, w tym drugim nie ma na to szans.
Za dużo ogólników.
P.S
Wynajmowanie pokoju jest spoko tak do 24-25 roku życia, później mieszkanie z innymi osobami, to koszmar.
  • Odpowiedz
  • 0
@mango2018: wiadomo, każdy ma inne potrzeby ( ͡° ͜ʖ ͡°) dla mnie właśnie bardziej pierwsza opcja – czasem jakieś jedzenie na mieście, wypad do kina czy karnet na basen np
  • Odpowiedz
@viciu03 zakładając takie warunki, utrzymasz względny spokój przez jakiś czas, ale jak zauważysz, ze oszczędności szybko topnieją bo nie będziesz nic do nich dokładał, spokój może zamienić się w obawę, co dalej.

Postaw na lepsze zarobki. Jak o to zadbasz, reszta już zależy wyłącznie od Twoich preferencji - gdzie i jak będziesz mieszkał.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ytarka: wiadomo, nie chcę całe życie takich zarobków mieć xD ale też staram się mieć podejście realistyczne. Na samym początku raczej nie dostanę więcej niż 4-4,5. A ja też nie będę pracował w jakimś super płatnym zawodzie typu IT, programowanie i nowoczesne technologie. Pewnie na początku praca fizyczna, jakieś gastro/magazyn, z czasem pewnie będę pracował jako spedytor ale tam też raczej kokosów nie będę miał. Obawiam się że mój sufit
  • Odpowiedz