Wpis z mikrobloga

Mireczki, jaki kurs z inwestowania w nieruchomości polecacie? Zastanawiam się obecnie między Midlem a Siwcem. Przez kilka ostatnich lat udało mi się odłożyć trochę gotówki dzięki #programowanie (hehe, chwalmy covid za overemployment i HO) i tak sobie myślę, żeby włożyć kasę w jakieś kawalerki na wynajem. Ogólnie coś ostatnio w branży ssanie wygasa i coraz mniej fajnych ofert na #programista15k, gdzie płacą za samo oddychanie i zalogowanie do kompa więc pomyślałem, że ogarnę sobie jakiś dochód pasywny. Mimo wszystko nie chcę kupować na pałę pierwszego lepszego mieszkania, szczególnie że dodatkowo nigdy nie miałem do czynienia z ekipami remontowymi i najemcami. Zapewne jest wiele pułapek w które można wpaść i szukam jakiegoś kursu co możliwie jak najszybciej i najdokładniej przedstawi mi wszystkie meandry inwestowania w #nieruchomosci
Takie "Real Estate Investing For Dummies" tylko na polski rynek.

#pytanie #inwestycje #kiciochpyta
enten - Mireczki, jaki kurs z inwestowania w nieruchomości polecacie? Zastanawiam się...

źródło: ybzlbxftCRLwvFNp

Pobierz
  • 16
  • 3
co moze pojsc nie tak :D


@Volantie: No właśnie chce się dowiedzieć co może pójśc nie tak by tago uniknąć.
Jak chcesz mi doradzać jakieś akcje, obligacje i inne rewelacje to dzięki ale już to przerabiałem. Obligacje to jakaś śmieszna stopa zwrotu. Inwestowanie w akcje natomiast to praktycznie drugi etat do pilnowania wykresów i masa nerwów. Krypto - XD. Dzisiaj jesteś milionerem, jutro zerem.
Moim zdaniem dla kogoś, kto po prostu
@enten: jeżeli kupisz bitcoina teraz za 30k, to jak myślisz za ile sprzedasz za 2 lata?

Z mieszkaniami będzie więcej zabawy, ale jak chcesz to kup takie które będzie łatwo wynająć na pokoje, bo bezpieczniej wynajmować pokoje niż całe mieszkanie, a zysk większy i więcej chętnych więc płynność lepsza.

W czym programujesz?
  • 1
jeżeli kupisz bitcoina teraz za 30k, to jak myślisz za ile sprzedasz za 2 lata?


@MilionoweMultikonto: No właśnie kuwra nie wiem ale możesz mnie oświecić. Zawołam za 2 lata czy mógłbym za tyle sprzedać lub nie.

Za to dam sobie chjua uciąć, że kawalerka w Warszawie za dwa lata będzie kosztowała więcej niż 500k przy tej inflacji i to jest kierunek w który chce inwetować.
@enten obligacje indeksowane inflacja przez ostatnie 2 lata miały kilkanaście % zwrotu, a nawet do 20% dobijaly. Wiadomo teraz będzie trochę niżej, ale zawsze kilka % od inflacji.
Nieruchomość może trafić się pasożyt który nie płaci i nie chce się wynieść albo remont po zdemolowaniu. Więc Nie taka pewna inwestycja.

Poza tym ideologicznie, nieruchomości nie powinny być do inwestowania
  • 0
obligacje indeksowane inflacja przez ostatnie 2 lata miały kilkanaście % zwrotu, a nawet do 20% dobijaly. Wiadomo teraz będzie trochę niżej, ale zawsze kilka % od inflacji.

Nieruchomość może trafić się pasożyt który nie płaci i nie chce się wynieść albo remont po zdemolowaniu. Więc Nie taka pewna inwestycja.


Poza tym ideologicznie, nieruchomości nie powinny być do inwestowania


@parkor: Aha, dziękuję za dobre rady. Ogólnie miałem sobie dać spokój z odpisywaniem
. W dodatku obligi kupujesz na 5-10 lat. To nawet na nieruchu masz więcej swobody w dysponowaniu aktywem.


@enten: ?:D przeciez obligacje, szczegolnie te skarbowe sa o lata swietlne bardziej plynnym aktywem niz nieruchomosci, dzis skladasz dyspozycje wczesniejszego wykupu i w ciagu 5 dni roboczych odbierasz hajs.
O tym, ze inflacja wzrosnie to wiedzial kazdy analfabeta ekonomiczny, wyjatek to tylko redktorzy pewnych gazet(np. GW), ktorzy opisywali, ze Morawiecki sprzedal nieruchomosci i
@enten wydajesz się sfrustrowanym człowiekiem który sobie wbił do głowy że nieruchomości zawsze rosną i super interes. W ostatnich latach to może i był dobry interes, ale to jest spowodowane wieloma czynnikami które nie są normalne. Wybuch wojny i dodrukowywanie pieniędzy oraz to że Polska miała ponadprzecietny wzrost w ostatnich latach, wszystko się skumulowało na to co widać.
Być może to jest dobra opcja, ale też w dużym stopniu jak giełda zależną