Wpis z mikrobloga

Minął 29. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 2 wypadki śmiertelne w których zginęły 2 osoby.

140 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
150 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
22 osoby zmarły w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyły.

Czyli w trakcie wakacji w 162 wypadkach zginęły w sumie 172 osoby.

W poprzednim roku statystyki po 29. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
2 wypadki śmiertelne w ciągu ostatniej doby
157 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
173 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
265 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
8.820 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

63 wypadki drogowe w ciągu ostatniej doby co daje
2.026 wypadków drogowych od początku wakacji

68 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
2.334 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
1 utonięcie w ciągu ostatniej doby
71 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robie, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Pobierz
źródło: 1-392529-29
  • 40
@frugom ale mi nigdy się nigdzie nie spieszy, zwyczajnie jazda te 140 poprawia komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jazda 90-110 na autostradzie to samobójstwo i zbyt duże ryzyko. Chyba że jest jakiś ogromny ruch, ale wtedy cudów nie będzie.
@Salido: wypadek numer jeden na A2. Dwie starsze różowe ( starsze #!$%@? xd ta jedna miała dopiero 40 lvl ale niektórzy w tym wieku mają już mentalnie 50 więc słowo starsza pasuję ( ͡ ͜ʖ ͡)) obstawiam zesrana ze strachu tym że musi prowadzić auto córkę i jej jeszcze bardziej zesrana matke. Matka jej pewnie truła żeby zjechała na prawy bo na lewym to prują. I
@Krzysztof53647

Tak samo, nawet jeśli na zderzaku siedzi mi jakiś frajer z bmw albo kałdi. Jak wyprzedzam sznur ciężarówek to zmieniam pas dopiero jak ten sznur się kończy. Niestety na polskich drogach notorycznie w takich sytuacjach ktoś musi usiąść ci na zderzaku i migać światłami jak #!$%@?, bo lewy pas należy tylko do niego.


Takie patusy siedzące na zderzaku jeszcze często próbują wyprzedzać prawym.

Ostatnio takiego miałem. Nie zjeżdżałem oczywiście bo mam
@alteron

ale mi nigdy się nigdzie nie spieszy, zwyczajnie jazda te 140 poprawia komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jazda 90-110 na autostradzie to samobójstwo i zbyt duże ryzyko. Chyba że jest jakiś ogromny ruch, ale wtedy cudów nie będzie.


90-110 to normalna prędkość. 110 to często nawet górny limit za granicą.

Ogółem mamy za duże limity na drogach A/S i należy je zmniejszyć.
Ogółem mamy za duże limity na drogach A/S i należy je zmniejszyć.
@Krupier: mózg sobie zmniejsz, nikt nie zmusza Cię do jazdy z maksymalna dozwolona prędkością. Zreszta na a2 w dzień ciężko jest jechać więcej niż 110, bo jedzie taki zwierzak 95-110, ma 3km do ciężarówki na prawym pasie i nie zjedzie tylko siedzi na lewym, a stado baranów za nim trzyma się lewego pasa bo prawy to lawa, albo ujma
@yazir mózg mam odpowiedniej wielkości, nie martw się.

Limity mamy za wysokie, najwyższe w Europie.

Nikt mnie nie zmusza by jeździć maksem, ale już sam masz problem z tym, że ktoś śmie wyprzedzać wolniej niż limit. Fuck logic.

Naucz się jeździć jak cywilizowany człowiek to mniej nerwów będziesz tracił.
@yazir: to samo jest na autostradzie na południu Poznania, zawsze jak jadę na wschód to zawsze korek (mimo 3 pasów.....) i co się okazuje? a no widowisko.. ale dużo kierowców ma taki nawyk że jak widzi policje nawet taką która obsługuje wypadek albo nie wiem wjeżdża na parking KFC kupić żarcie to z drogi obok wszyscy hamulec! bo przecież policja jest
@Krupier: przeczytaj jeszcze ze 2 razy, problem mam w tym że ktoś przykleił się do lewego pasa i jedzie nim z taka prędkością. Nie do tego ze wyprzedza z taką prędkością.
@yazir a to najwięcej takich przyklejeńców jest #!$%@? grubo ponad limit. Ani myślą zjechać na prawy, ale oczekują, że inni będą zjeżdżać im. Tych i których mówisz jest mniej.

BTW czemu nie wyprzedzisz go skoro jest miejsce?