Wpis z mikrobloga

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #pieklomezczyzn #pieklokobiet #prawaczlowieka #dyskryminacjamezczyzn

#!$%@?ąc od całej sytuacji, jakie mamy prawo aborcyjne. Czy dobre, czy złe, czy kogoś to nie obchodzi. Czy ktoś jest prawcakim, czy lewackim trollem.
Porusza się cały czas temat, jakoby zostały naruszone prawa pacjenta (i słusznie) i Pani Joanna była odarta z ludzkiej godności, nie zapewniono jej prywatności i intymności. Kobieta została poniżona w sposób brutalny, ponieważ kazano jej kucnąć i kaszleć w rozkroku w trakcie badania lekarskiego. W poważnym podobno stanie, warto jednak dodać, podobno wśród damskich i męskich policjantów.

Mam zasadnicze pytanie - ponieważ słuchałem kilkanaście wywiadów, czytałem newsy, w którym politycy tacy jak Arłukowicz z KO, Hołownia, (w zasadzie wszyscy "demokratyczni" opozycjoniści) i "dziennikarze" jak Sekielski z Onetu, Biedrzycka z SuperExpressu, Lubecka z RadiaZET nie widzą sprzeczności i problemu z kwalifikacją wojskową, czyt. wprowadzeniem bydła do ewidencji w razie jakichkolwiek problemów lub nie i zniszczeniem życia? O #zukowska nie będę przypominał.

Odnoszę się do swojego przypadku i milionów innych mężczyzn oraz bardzo małej ilości innych kobiet w niektórych tylko wyjątkach w przypadku zawodu, gdzie:
- nieNORMALNYM było to, że dostałem przymusowe wezwanie na stawiennictwo komisji wojskowej, kiedy kończyłem w danym roku kalendarzowym 19 lat i mając kiełbasę między nogami.
- nieNORMALNYM było, że byłem pouczony o karze w przypadku niestawiennictwa i PRZYMUSOWEMU doprowadzeniu przez policje na PRZYMUSOWĄ kwalifikację wojskową, która JEST w istocie PRZYMUSOWYM badaniem lekarskim (wbrew definicji badania lekarskiego w Polsce poza niektórymi wyjątkami).
- musiałem się rozebrać do samej bielizny, nawet boso, podobnie jak 3 inne osoby (i tak pozostałe kilkadziesiąt osób w ciągu JEDNEGO DNIA przez parę miesięcy cyklinicznie od lat),
- nieNORMALNYM było to, że w komisji lekarskiej było 2 facetów i co najmniej 2 kobiety, wywiad był prowadzony w samej bieliźnie,
- nieNORMALNYM było to, że musiałem za parawanem kucnąć i kaszlnąć, w moim wypadku przy kobiecie (starej babie, ale płeć nie miała znaczenia?)m
- nieNORMALNYM było to, że usłyszałem czyjś PESEL, miejsce zamieszkania i inne dane oraz dodatkowo niewybredne komentarze dotyczące mnie, czy moich kolegów (ktoś miał skoliozę, ktoś nadwagę, ktoś grzybicę - fajnie posłuchać o innych).
- nieNORMALNYM było wprowadzenie "badanych" do ewidencji bydła.

Smaczkiem było, że chłopak z porażeniem mózgowym, na wózku, będąc warzywem, musiał zostać przywieziony przez swoją mamę, byleby "stanąć" przed komisją wojskową.

Już to, co się odp***dala na Ukrainie i nikt o tym z dziennikarzy/ serwisów nie mówi (inaczej niż w formie prześmiewczej) nie mówi chyba nie ma sensu poruszać.

Nie odnoszę się absolutnie do poglądów i polityki, bo #tfu na polityków czy lewicy czy prawicy, którzy są za przywróceniem obowiązkowej służby wojskowej - ćwiczeń - innego niezgodnego z prawami człowieka nieprawa.

Może powinniśmy zacząć walczyć o ZNIESIENIE KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ?

#niedlakwalifikacjiwojskowej
lawyerJamesMcGill - #obowiazkowecwiczeniawojskowe #pieklomezczyzn #pieklokobiet #praw...

źródło: WCR

Pobierz
  • 74
@lawyerJamesMcGill: Co do kwalifikacji, to nie wiem jak to wygląda u innych, lecz u mnie było to w miarę cywilizowane, bo wchodziło się pojedynczo.
Też właśnie nie rozumiem sytuacji osób niepełnosprawnych w tym przypadku. Z tego co wiem to u innych dalej pod tym względem jest średniowiecze, a to faktycznie nie jest normalne.

Komisji nie zniesiesz, bo każde państwo ją posiada. Można co najwyżej zmienić sposób w jaki się ona odbywa.
@Xing77: I pod każdym innym biurem wszystkich innych polityków? Prawie wszyscy w Polsce popierają to gówno. O konfie nie chce mi się nawet pisać, bo Mentzen wprost mówi o przywróceniu 2 lat zasadniczej służby wojskowej, a lewica chce wysyłać na ćwiczenia i przysięgę, bo uważa, że facet ma lepiej i patriarchat, no i "ktoś bronić musi". Jedni gorsi od drugich
@lawyerJamesMcGill: Bez względu na przysięgę, to według nowej ustawy każdy został zaklasyfikowany jako żołnierz (czy wojskowy czy cywilny), bez konsultacji tego z nami. Przysięga pełni tu tylko funkcję symboliczną.
Co do Lewicy, to nie zapominaj że to właśnie lewica w historii domagała się służby wojskowej (np. lewica francuska podczas rewolucji francuskiej). Też w innych krajach lewicowych służba wojskowa jest obowiązkowa (Skandynawia, Tajwan). Ale krzyczeć o nierówności to idą pierwsi.
Pociesza mnie
@lawyerJamesMcGill:

I pod każdym innym biurem wszystkich innych polityków? Prawie wszyscy w Polsce popierają to gówno


A widzisz inne wyjście?
Jak Polska wejdzie w bezpośrednią wojnę z Rosją, to pisanie na Wykopie nic nikomu nie pomoże.
Bez zmiany myślenia wśród ludzi, nic się nie zmieni.
Jakieś wykopki pisały że mają znajomych zawodowych wojskowych,bo w razie czego ci też będą się zastanawiać gdzie uciec. To chyba wyjaśnia podejście ludzi w naszym kraju.
@blargotron: no włąśnie. Generalnie jest obecnie taki flow, że Konfederacja to w końcu jakaś partia, która pamięta o mężczyznach, a nie jak pozostałe licytuje się na kolejne przywileje dla kobiet (babciowe xD, urlopy menstruacyjne i inne #!$%@?). W końcu ktoś pamięta o tych, którzy nie dostają od państwa nic, a na wszystko pracują.
Jednak jak się przyjrzeć to tak wcale nie jest. Odbiór społeczny jednak jest jaki jest "w końcu ktoś