Wpis z mikrobloga

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #pieklomezczyzn #pieklokobiet #prawaczlowieka #dyskryminacjamezczyzn

#!$%@?ąc od całej sytuacji, jakie mamy prawo aborcyjne. Czy dobre, czy złe, czy kogoś to nie obchodzi. Czy ktoś jest prawcakim, czy lewackim trollem.
Porusza się cały czas temat, jakoby zostały naruszone prawa pacjenta (i słusznie) i Pani Joanna była odarta z ludzkiej godności, nie zapewniono jej prywatności i intymności. Kobieta została poniżona w sposób brutalny, ponieważ kazano jej kucnąć i kaszleć w rozkroku w trakcie badania lekarskiego. W poważnym podobno stanie, warto jednak dodać, podobno wśród damskich i męskich policjantów.

Mam zasadnicze pytanie - ponieważ słuchałem kilkanaście wywiadów, czytałem newsy, w którym politycy tacy jak Arłukowicz z KO, Hołownia, (w zasadzie wszyscy "demokratyczni" opozycjoniści) i "dziennikarze" jak Sekielski z Onetu, Biedrzycka z SuperExpressu, Lubecka z RadiaZET nie widzą sprzeczności i problemu z kwalifikacją wojskową, czyt. wprowadzeniem bydła do ewidencji w razie jakichkolwiek problemów lub nie i zniszczeniem życia? O #zukowska nie będę przypominał.

Odnoszę się do swojego przypadku i milionów innych mężczyzn oraz bardzo małej ilości innych kobiet w niektórych tylko wyjątkach w przypadku zawodu, gdzie:
- nieNORMALNYM było to, że dostałem przymusowe wezwanie na stawiennictwo komisji wojskowej, kiedy kończyłem w danym roku kalendarzowym 19 lat i mając kiełbasę między nogami.
- nieNORMALNYM było, że byłem pouczony o karze w przypadku niestawiennictwa i PRZYMUSOWEMU doprowadzeniu przez policje na PRZYMUSOWĄ kwalifikację wojskową, która JEST w istocie PRZYMUSOWYM badaniem lekarskim (wbrew definicji badania lekarskiego w Polsce poza niektórymi wyjątkami).
- musiałem się rozebrać do samej bielizny, nawet boso, podobnie jak 3 inne osoby (i tak pozostałe kilkadziesiąt osób w ciągu JEDNEGO DNIA przez parę miesięcy cyklinicznie od lat),
- nieNORMALNYM było to, że w komisji lekarskiej było 2 facetów i co najmniej 2 kobiety, wywiad był prowadzony w samej bieliźnie,
- nieNORMALNYM było to, że musiałem za parawanem kucnąć i kaszlnąć, w moim wypadku przy kobiecie (starej babie, ale płeć nie miała znaczenia?)m
- nieNORMALNYM było to, że usłyszałem czyjś PESEL, miejsce zamieszkania i inne dane oraz dodatkowo niewybredne komentarze dotyczące mnie, czy moich kolegów (ktoś miał skoliozę, ktoś nadwagę, ktoś grzybicę - fajnie posłuchać o innych).
- nieNORMALNYM było wprowadzenie "badanych" do ewidencji bydła.

Smaczkiem było, że chłopak z porażeniem mózgowym, na wózku, będąc warzywem, musiał zostać przywieziony przez swoją mamę, byleby "stanąć" przed komisją wojskową.

Już to, co się odp***dala na Ukrainie i nikt o tym z dziennikarzy/ serwisów nie mówi (inaczej niż w formie prześmiewczej) nie mówi chyba nie ma sensu poruszać.

Nie odnoszę się absolutnie do poglądów i polityki, bo #tfu na polityków czy lewicy czy prawicy, którzy są za przywróceniem obowiązkowej służby wojskowej - ćwiczeń - innego niezgodnego z prawami człowieka nieprawa.

Może powinniśmy zacząć walczyć o ZNIESIENIE KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ?

#niedlakwalifikacjiwojskowej
lawyerJamesMcGill - #obowiazkowecwiczeniawojskowe #pieklomezczyzn #pieklokobiet #praw...

źródło: WCR

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
@lawyerJamesMcGill: no to walcz
Tylko powiem ci nic nie zdziałasz bo 90% tych historyjek jak to podczas wstawki ktoś komuś zaglądał do dupy to fejki.
W rzeczywistości w 90% przypadków wchodzisz, rozbierasz się do majtek, waza cud mierzą. Ewentualnie za parawan zdejmujesz przed lekarzem bokserki (albo i nie, niektórzy lekarze mieli #!$%@?), potem jeszcze pytań, ubierasz się i wychodzisz.
Wiec dla przeciętnego to jest ot taka ciekawostka a nie jakieś narzędzie
  • Odpowiedz
@lawyerJamesMcGill: rozumiem ze to nie są fajne warunki, ze nie jest poszanowana prywatność itd. Nie powinno to tak wyglądać. Ale to nie jest wystarczający argument.

Kobiety chodzą regularnie na badania ginekologiczne, gdzie zagląda im się we wszystkie dziury, wkłada zimne narzędzia i grzebie. Tylko cześć kobiet ma luksus prywatnej opieki, większość musi iść do lekarza niewiadomej płci, zdarza się ze niedelikatnego i zazwyczaj niemiłego.
Nikt ich prawem nie przymusza ale biologia
  • Odpowiedz
@lawyerJamesMcGill:

Nie nie powinniśmy. Ktoś musi bronić kraju. Jeżeli nie będziemy mieli wojska to przyjdzie ruski strzeli ci w łeb a twoją żonę i córki będą gwałcić zbiorowo. Chcesz pokoju to szykuj się do wojny.
A odnośnie komisji to jeszcze sprawdzają czy jaja są dwa. I nikt nie robi problemu a tu jakaś niezrównoważona aborcjonistka niedoszła samobójczyni uważa że została poniżona bo musiała przysiad zrobić w obecności policjantek żeby sprawdzić czy
  • Odpowiedz
Dlatego nie łapię popierania konfederacji, która jest partią cucków wrogą mężczyznom podobnie jak inne w sejmie, zamiast popierania partii libertariańskich.


@blargotron: a żeś wcisnął z dupy XDD Do tej gównoopinii pasuje każda partia, bo każda myśli w tym temacie tak samo
  • Odpowiedz
Kobiety chodzą regularnie na badania ginekologiczne,


@IlawaNidzica: wiesz, że faceci chodzą regularnie na badania urologiczne?
A jak są trochę starsi to dostają w gratisie palec w dupę.
Dodatkowo, w przeciwieństwie do ginekologa potrzebujesz osobnego skierowania od lekarza.

Dlatego nic nie zdziałasz bo nie znajdziesz tylu chłopów którzy sie uważają za ofiary systemu.


@RudyZibi: ale właśnie o to chodzi, żeby nowe pokolenia zwróciły uwagę, na to że są ofiarami systemu, bo
  • Odpowiedz
@Kajtosz: no ale nie zwrócą.
Samym facetom po prostu wszystko jedno a tych paru maskulinistow to jest margines.
Nie wiem jaki masz pomysł na przekonywanie facetów ale wątpię ze zadziała
  • Odpowiedz
@IlawaNidzica:

Kobiety chodzą regularnie na badania ginekologiczne, gdzie zagląda im się we wszystkie dziury, wkłada zimne narzędzia i grzebie. Tylko cześć kobiet ma luksus prywatnej opieki, większość musi iść do lekarza niewiadomej płci, zdarza się ze niedelikatnego i zazwyczaj niemiłego.

Nikt ich prawem nie przymusza ale biologia tak.

Ale to nie jest wystarczający argument.


Jako kobieta podałaś wystarczający argument. Chodzą regularnie, nikt je nie przymusza pod groźbą doprowadzenia, grzywny czy więzienia..
  • Odpowiedz
@lawyerJamesMcGill: ziom nie we mnie kieruj energię. ja to rozumiem ale ci opowiadam co powiedzą generalnie kobiety które stwierdza ze maja gorzej

@Kajtosz nie chodzą tak regularnie (co jest w ogóle problemem) i nie w tak młodym wieku kiedy nie potrafią jeszcze o siebie walczyć. No i dostają tylko palec, tylko w jedno miejsce i tylko czasem. Wiec no sporo mniej wiec nie wiem po co wspominać
  • Odpowiedz
@IlawaNidzica:

Kobiety chodzą regularnie na badania ginekologiczne, gdzie zagląda im się we wszystkie dziury, wkłada zimne narzędzia i grzebie. Tylko cześć kobiet ma luksus prywatnej opieki, większość musi iść do lekarza niewiadomej płci, zdarza się ze niedelikatnego i zazwyczaj niemiłego.

Nikt ich prawem nie przymusza ale biologia tak.


To jest dobrowolne, można wybrać lekarza i nie muszą chodzić regularnie. Jest też zachowana prywatność, a nie traktowanie jak bydło, które trzeba zbadać
  • Odpowiedz
Jakie to ma znaczenie? Co kogoś obchodzi gdzie sobie prywatnie chodzą? Liczy się jaką politykę chcą realizować. Tolerancja dla gejów itp. to naturalna rzecz dla libertarian, wolność to też wolność w doborze partnera.


@blargotron: Szli jako reprezentacja partii "Libertarianie". Ich potencjalnych wyborców może obchodzić. Parada Równości nie jest na temat "tolerancji dla gejów". Widać, że nie zajrzałeś w link z postulatami, który ci zalinkowałem i teoretyzujesz.

Ciekawe, źródło?


Pomyłka, chodziło o
  • Odpowiedz
@lawyerJamesMcGill w sumie tak o tym nie pomyślałem, a przecież faktycznie musiałem pokazać siura jakiemuś staremu typowi chociaż wcale nie miałem na to ochoty, chodzić boso w majciochach i słuchać jak za parawanem ktoś spisuje parametry znajomych z gimnazjum, bo według miejsca zamieszkania nas brali
XDDDD
@Xing77 mnie zastanawia dlaczego kobiet się nie klasyfikuje pod kątem służby wojskowej, a czy w momencie, gdy idą na ochotnika, to też muszą starcowi pokazać swoje
  • Odpowiedz
@IlawaNidzica ja też byłem u urologa dwa razy, ale poszedłem tam z własnej woli, żeby mnie zbadał zimnym narzędziem, na komisję poszedłem, bo dodałem takie polecenie, a gdybym tego nie zrobił to by mnie tam policja zawiozła.
Nie widzisz różnicy?
  • Odpowiedz
Tylko cześć kobiet ma luksus prywatnej opieki, większość musi iść do lekarza niewiadomej płci, zdarza się ze niedelikatnego i zazwyczaj niemiłego.


Dlatego, że niektórych kobiet nie stac na ginekologa mężczyźni muszą być zmuszani pod groźbą odpowiedzialności karnej do przysmusowych badań czego nie rozumiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ery78: Typowy prawak białorycerz, fragment o gwałceniu żony i córek mnie rozczulił xd
Mam nadzieję, że mnie obronisz, bo ja jak tylko coś się zacznie dziać to uciekam.
  • Odpowiedz