Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#rodzina #pieniadze #problemy

Wstydzę się, że jestem takim nierobem...

W oczach mojego teścia nie nadaję się do niczego. Mam dość.

Fakt, nie jestem taki jak on i jego syn. Szwagier w ciągu roku pobudował dom od wylania posadzki po zamieszkanie. Praktycznie sam ze sporadyczną pomocą swojego ojca i teścia. Od 6 do 14 pracuje na budowie w swojej firmie a od 14 do 22 u siebie wokół domu. Typ jest nie do zajechania. Popija piwko albo cole i jest zadowolony.

Ja 11 listopada jadę do teścia spędzić .ilo czas na wsi, zrelaksować się a ten siedzi i układa dachówki.

Teść go ciągle chwali i widzi w nim siebie za młodu. Teraz teść wyluzował ale pamiętam jak kilka lat temu też od rana do wieczora coś musiał robić a w swięta dostawał szału i cieszył się, że "jutro do roboty". Teraz pokochał caravaning. Jeździ kamperem po kraju i w sumie lezy w nim plackiem. Ale poza tym wciąż dużo robi jak na chłopa koło 70.

I tu pojawia się problem. Ja.
Ja i moja żona jesteśmy dla niego obiboki. Ja zarabiam 5k dla niego to ochłap i mi życzy, by mnie zwolnili z firmy, bo wtedy może założę konkretną działalność. Miałem pomysły ale nie mam gotówki - nigdy nie chciał zainwestować i mnie wesprzeć. Twierdzi, że klikanie w komputer to nie jest praca i bym sie lepiej za łopatę wziął. Nie wejde na dach 45 stopni bez zabezpieczenia? Łajza.
Potrzebuje wsparcia? Poradź se.

Teraz rodzi nam się dziecko i mamy z góry zapowiedziane, że teściowie palcem nie kiwną. Nie oczekuję ale widzę jak znajomym pomagają w wyprawce, w wychowaniu, matki wpadają zrobić obiad czy pomóc w sprzątaniu a u nas nic. Lipa.

Dużo potrafię. Mechanikuje przy aucie na tyle, że nie jeżdżę po mechanikach, dbam o dom, robię drobne naprawy, generalnie zarabiam i dbam. Nie mam pomysłu ani kapitału na biznes, więc zarabiam ile zarabiam.

Czuje się jak łajza, mało męska łajza.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 25
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Daj se spokój z przejmowaniem się. Widać, że typ jest #!$%@? #!$%@? terrorystą. Skoro ma 70 na karku to jeszcze parę lat i mu faja zmięknie. Niektórzy potrzebują dość dużo czasu żeby zakumać, że świat już nie należy do nich obojętnie jakich mądrości by nie wymyślili to już gówno od nich zależy.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 9
Anonim (nie OP): Nie, daj sobie wejsc na glowe. Nie kazdy jwst taki sam. To sa jego oczekiwania. Tal sie sklada zw, jak sie, pojawi, wnuk to zacznie sie wtrącać i w to. Rodzina to wymuszony kurs asertywnosci.

A to ze on nie potrafil siedzieć na, miekscu to jego sprawa. Masz prawo do odpoczynku. Probojac mu dorownac lub zasluzyc na pochwale mozesz stracic cos, bardziej ostotnego, swoja relacje. Masz czas dla
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Przejmuj się dalej zdaniem jakiegoś robola a do tego jeszcze nieźle się załatwiłeś wchodząc w jakieś nienormalne rodzinki. Baba cię wydyma i nie będziesz miał 5k tylko alimenty cię tak zrujnują, że będziesz żarł z pobliskiego fajansa. Znałem takie rodzinki to facet jest popychadłem do dymania na księżniczkę ich córeczkę i musi być robolem koniecznie od łopaty bo to jest prawdziwa praca. Już jest co odebrany smak życia
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: No szok, że czasem da się tutaj przeczytać racjonalny komentarz dotyczący związków. Polecam języki miłości i jeszcze granice w relacjach małżeńskich. A do autora- nie daj wbijać teściowi klina pomiędzy Ciebie a żonę. Jak mu się nie postawisz, to z czasem żona przejmie pogląd silniejszego mężczyzny, czyli ojca, o Tobie. Powodzenia i wytrwałości:)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim jakbym była twoją żoną czy dzieckiem to bym wolała żebyś ze mną spędzał czas i odpoczywał a nie ciągle #!$%@?ł. ten kult #!$%@? w Polsce to jest coś strasznego ale jeszcze gorsze jest wymuszanie go na innych. #!$%@? teścia krótko mówiąc i żyj po swojemu.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: tesc pewnie i zarabiał 2x tyle co ty ale za #!$%@? 2x wiecej h. Pewnie dozyje do 77 max a ty do 90 ;-)
On sie zyciem cieszy dopiero na emeryturze a tysie zyciem cieszysz cale zycie ;-)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Dla twojego dziecka lepiej na zdrowie wyjdziesz taki jaki jesteś

Nie wiesz jaka historia jest za teściem i jego synem - ile toksyczności, przemocy psychicznej. Wytresował sobie synka, spoko, ale czy umieja byc szczesliwi? To są tylko zapie rdalacze.

Nie rób tego swojemu dziecku, zostań taki jaki jesteś
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @SwiatWedlugAndrzeja
@Escalade
@Echo225
@wuwuzela1
@szzzzzz
@Invisiblinio

Tak tylko mój teść ma argument - #!$%@? zbudował majątek. Ja gówno zbudowałem przez 7 lat pracy. Szwagier teraz przejął pałeczkę i tam serio idą grube faktury a koszty niewielkie bo to ani lokal ani leasingi, jeden pracownik, drugi dorywczo na czarno, bo nie potrzebna mu umowa i tak się kręci.

A potem pytanie "po co Ty pracujesz jak nic z
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ciekawe, czy jakby zapytać żony tego Twojego teścia, czy była szczęśliwa w małżeństwie, czuła się wysłuchana,rozumiana i kochana, że mąż miał dla niej i dzieci czas, czy nie miała poczucia, że wszystko jest na jej głowie, bo mąż wiecznie w pracy, to co by odpowiedziała. Ty zapytaj swojej żony, czy jej ojciec był ojcem obecnym, czy wychowywała ją raczej matka. Nie pozwól teściowi sączyć trucizny do uszu Twojej żony. Musisz
  • Odpowiedz
@Echo225: A jeszcze dopiszę, gdyby teść kochał swoją córkę, to by chciał dla niej dobrze i Ciebie ciągnął w górę, zamiast wiecznie obniżać Twoją wartość. Pokazywałby Ci i podpowiadał życzliwie, co zrobić wg jego doświadczenia, by się rozwinąć i zbudować majątek, zamiast Cię ciągle krytykować. Pomyśl o tym w ten sposób i mu to przy najbliższej okazji powiedz. On też takimi uwagami podbudowuje swój obraz- bo ma się z kim porównywać.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Echo225
Moja żona narzeka, że ojciec sie nimi nigdy nie interesował. Była tylko mama. Ale mój teść nigdy nie zabrał żony do restauracji - bo można jeść w domu. Teatr? Kino? Jest telewizor!

Ale i tak kocha męża i zawsze jest po jego stronie.

@szzzzzz
Chcę się wzbogacić. Chciałbym nie mieć obowiązku pisania w wniosku o urlop i być "na swoim". By mi starczyło na takie życie
  • Odpowiedz
Moja żona narzeka, że ojciec sie nimi nigdy nie interesował. Była tylko mama. Ale mój teść nigdy nie zabrał żony do restauracji - bo można jeść w domu. Teatr? Kino? Jest telewizor!


@mirko_anonim: No to widzisz, inni ludzie, tesciowa juz tez przyzwyczajona do byle czego

Co do hajsu, obrotności - nie każdy jest wszechstronny, rób swoje dopóki umiesz i lubisz, a obrotności nauczysz swoje dziecko, broń je w dzieciństwie przed napastnikami
  • Odpowiedz