Wpis z mikrobloga

Czy da się zarobić niewielkim kosztem niezłe pieniądze w #korposwiat, mając jednocześnie w dupie wszystko co się dzieje w pracy? Nie mówię o stanowiskach managerskich, tylko zwykłych szeregowych.
Według mnie nie da się, nie licząc IT. Jak chcesz większe pieniądze, jakiegoś seniora lub innego experta to musisz się angażować, a liczba absurdów i rzeczy zależnych nie od ciebie a od nie wiadomo kogo jest w #korpo przytłaczająca.
Najchętniej miałbym wszystko gdzieś i poszedł do mniejszej firmy, ewentualnie zmieniał korpo co 3 lata (jak wiadomo, najlepsze podwyżki są przy zmianie pracy), no ale ile można skakać? Z czasem obskoczy się wszystkie firmy w okolicy albo wyoutsourcują je do jakiejś Kambodży. Trzeba było zostać programistą. Pracowałbym 3 godziny dziennie (o ile w ogóle), a 15k i tak by wpadało.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powiedzmy, że ten termin zaczyna się od pięciocyfrowej kwoty netto.


@Papa_Denke: jeśli zaczyna to może być ciężko, aczkolwiek rozwiązaniem jest też przeniesienie się do mniejszego miasta, gdzie koszty życia są trochę niższe (jeśli taka opcja wchodzi w grę). Inaczej to trzeba się angażować i #!$%@?ć do jakiegoś stanowiska senior specjalisty, ale nie pchać w managerkę. Najlepiej zdalnie w korpo, które ma biuro w Wawie
  • Odpowiedz
Poza IT oczywiście.


@Papa_Denke: moja dziewczyna pracuje w finansach i musi pojawiać się w biurze raz na miesiąc. Nie jest to 100% zdalne, ale jednak da się. Do biura ma ok 200km. Są też firmy, które chcą wizyt w biurze raz w tygodniu, wtedy możesz mieć z 30km pod Wawą czy innym miastem wojewódzkim i raz w tygodniu ten dojazd Cię nie zabije. Bardziej bym patrzył czy życie na prowincji
  • Odpowiedz
@masterix: oferty "raz na miesiąc" w biurze są prawie tak częste jak full remote. Ba, nawet jeden dzień w tygodniu odchodzi do lamusa. Sam obecnie muszę pracować co najmniej raz w tygodniu z biura i wiem, że na tle znajomych z innych korpo jest to bardzo dobry wynik. Wszędzie karzą przychodzić minimum 2-3 dni w tygodniu. W podrzucanych mi przed LinkedIna ofertach to samo.
A co do cen, w promieniu
  • Odpowiedz
wcale nie jest dużo taniej niż tuż pod miastem


@Papa_Denke: no dużo nie, ale coś tam taniej na nieruchomościach, coś na usługach i tak się kumuluje

Sam obecnie muszę pracować co najmniej raz w tygodniu z biura i wiem, że na tle znajomych z innych korpo jest to bardzo dobry wynik


@Papa_Denke: myślę, że jak to jest dla Ciebei długofalowy plan to możesz sobie pracować tu gdzie jesteś
  • Odpowiedz
  • 1
@Papa_Denke ja mam dokładnie tak jak pisze kolega @masterix - praca w pełni zdalna w firmie w Warszawie, zamieszkaliśmy sobie 100km od Wawy bo ceny mieszkań 1/3. Wszystko blisko, spoko miasto +100k więc już nie totalna wioska. Finanse, 16k ~, praca 8h i spokój. Żona teoretycznie 1x w miesiącu w innej firmie ( ale faktycznie jest raz na 3 miesiace) Także da się. Trzeba też znaleźć w miarę elastyczną firmę
  • Odpowiedz