Wpis z mikrobloga

#komornik

Mirki co zrobić, właśnie wparował do mnie na chatę komornik, bez żadnego ostrzeżenia, machał jakimiś papierkami, że była sprawa itp. Nie dostałem żadnych pism ale ok, paczki nie dochodzą listonosz nie zostawia awizo - słowem paranoja z pocztą, mogli wysłać a nie doszło.

Normalnie się do niego odzywałem, nie cwaniakowałem, nie mam teraz pieniędzy, bo pospłacałem kilku wierzycieli. Nie pracuję. Remontuję dom na hotel, nic nie zarabiam, powiedziałem że spłacę jak dostanę jakieś pieniądze. Szczerze bo nie chcę mieć długów, i powoli z nich wychodzę, a ten mnie zaczął straszyć, że popełniłem przestępstwo, że spłaciłem innych a tego nie. Myślałem, że sobie pójdzie a ten zaczął chodzić po domu i zajmować rzeczy mojego brata i ojca. Ja serio nie mam nic bo sprzedałem przed wyjazdem za granicę z którego niedawno wróciłem. Podobno działał legalnie. Ale ja #!$%@?ę rzeczy innych ludzi zajmować? Możecie mi coś doradzić?
  • 41
@Pismak: No właśnie takie gadanie, a rzeczy już będą dawno sprzedane i oddadzą kasę za którą sprzedali czyli ułamek wartości, a na telewizor co kupili kilka lat temu nie ma papierów. Czyli kradzież w białych rękawiczkach.

@PolskiPolaczekZPolskiPL: Ale ja spłacam wierzycieli powoli na tyle na ile mi straczają środki, nie uciekam, wcześniej miałem kłopoty i z nich wychodzę.
@doopchuck: a jeszcze tak btw. Komornik miał całkowite prawo zająć te rzeczy bo w KPC jest mowa o "władaniu", komornik nie bada tego jaki faktycznie stosunek Cię łączy z tymi rzeczami i do kogo faktycznie należą, od tego jest postępowanie przeciwegzekucyjne o którym już Ci napisałem.
@doopchuck: "straszyć, że popełniłem przestępstwo"

lol... widać ze koleś stara się zastraszyć i wykorzystywać niewiedze innych.

Rodzina niech udowodni ze zajęte ruchomości są ich, to nic nie będzie mógł zrobić. Jeśli nie ma tobie czego zająć to nic nie zrobi - dług nieściągalny. Wtedy będziesz mógł starać się bez ciśnienia nacisku i stresu regulować zobowiązanie w miarę możliwości.
ostatnio w mojej branży była historia z komornikiem, rozesłał pisma do firm które kupowaly w hurtowni X, że w przypadku zakupu przelewy mają robić na konto komornika, gostek o tym zapomniał bo robił jakoś 2 miesiące później zakupy, kase przelał do hurtowni na co komornik przysłał mu 2000 zł grzywny
@bslawek: >od

@Pismak: A Nie wiecie ktoś czy jest jakiś sposób na to żeby mi w przyszłości nie przyszedł z długiem sprzed 10 lat i nie zajmował rzeczy mojej rodziny? Jak się wymelduję? Litości... ostatnio nawet sam podpisałem ugodę z bankiem w sprawie przeterminowanego długu, można sprawy rozwiązywać inaczej...
@doopchuck: Komornik sądowy może wykonywa czynności urzędowe w dni robocze i soboty w godzinach od 7 do 21. Na czynności w dni ustawowo wolne od pracy lub w godzinach nocnych wymagana jest zgoda prezesa sądu rejonowego. I dalej " Czynności komornika rozpoczęte przed godziną 21 mogą być prowadzone w dalszym ciągu bez zgody prezesa sądu, jeżeli ich przerwanie może znacznie utrudnić egzekucję."