Wpis z mikrobloga

@skate1: Okłamywali nas jak to Ukraina sobie dobrze radzi i jak to Rosja od roku nie ma co jeśc i czym walczyć. Teraz powoli wychodzi przykra prawda...
@skate1: kacapy nie maja tam 100 tys. Jednostek, bo za wałem tez idzie logistyka i personel około wojskowy. Realnie z tych 100 tys. Walczyć bedzie połowa co i tak jest za mało na Ukrainę. Na czeczenów z ich krajem wielkości Małopolski ze zdradą Kadyrowa ruskie 300 tys. "wygraly" wojnę po 10 latach, a te 100 tys. Wojsk ktore wystawia ruskie nie starczy na pokonanie prawie milionowej armii ukraińskiej gdzie ona tez
@skate1:

Rosja w zachodnich mediach: na skraju upadku, Putler na wykończeniu, armia rozbita i w łachmanach nie ma czym walczyć odc 2137.


Żadne poważne media nie rozpowszechniały takich tez.

Tymczasem Rosja: Zgromadziła na tylko jednym odcinku frontu więcej ludzi pod bronią i sprzętu niż mają Siły Zbrojne RP xD


1) Nie wiadomo czy te liczby mają coś wspólnego z rzeczywistością i nie ma znaczenia, że te informacje pochodzą od Ukraińców. Zimą
@Micro-Jet: Taka prawda że Ukraina sobie nie radzi na tej ofensywie jak to pokazuja w naszych mediach tak samo Rosja nie jest taka słaba jak to nam mówili. Zobacz sobie otsanie filmiki na twietterze jak Ukrainski sprzet jest niszczony przez miny i rosyjska artylerie. Jeśli nie dostana samolotów to nie odbija utraconych terenów
Ty jesteś pewnie na bieżąco bo uwierzyłeś Mariuszkowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@skate1: jeśli posiadasz bardziej wiarygodne dane mówiące o mniejszej ilości ludzi w Siłach Zbrojnych niż na ukraińskim odcinku północno-wschodnim, to wyprowadź mnie z błędu.
Taka prawda że Ukraina sobie nie radzi na tej ofensywie jak to pokazuja w naszych mediach tak samo Rosja nie jest taka słaba jak to nam mówili.


@Dennis: No, zgadzam się, że ta ofensywa ugrzęzła - takie "powolutku, do przodu" w wersji Ukraińskiej. Ale Rosja okazała się dokładnie tak słaba jak mówili. Odtrąbione z wielkim hukiem zwycięstwo ruskich pod Bachmutem okazało się g prawdą. Walki wciąż trwają i Bachmut jest na
@Micro-Jet: Jeśli posiadasz wiarygodne dane na temat liczby żołnierzy sił lądowych RP, którzy REALNIE mogliby brać udział w działaniach bojowych to nakieruj mnie tą prawdę. Powiem tyle, ta liczba jest sporo mniejsza niż 100k.
Jeśli posiadasz wiarygodne dane na temat liczby żołnierzy sił lądowych RP, którzy REALNIE mogliby brać udział w działaniach bojowych to nakieruj mnie tą prawdę. Powiem tyle, ta liczba jest sporo mniejsza niż 100k.


@skate1: to samo można powiedzieć o tych skoncentrowanych ruskich...
W ogóle mnie #!$%@?, że kiedy ja martwiłem się o koncentrację i postępy ruskich na północnym wschodzie frontu, to większość obecnych panikarzy w ogóle nie zwracała na moje posty
@Dennis: sprzęt niszczą miny i artyleria to wiedzieli wykopowie eksperci od początku wojny. 100k tam atakuje a co z tego wyjdzie zobaczymy. ZSRR potrafiło stracić 40k ludzi w bez sensowny szturmie tylko by trochę opóźnić Niemców, wiec może się skończyć równie mizernie jak zaczelo