Wpis z mikrobloga

Siema, Mirasy chciałbym zacząć zabawę na binance ale nie do końca rozumiem zasady działania.
Czy samo konto w binance wystarczy czy muszę mieć też cyfrowy portfel? Jeśli potrzebny jest portfel to są takie jako apka na tel? Czy jeśli kupię np. 1BTC to wtedy mam je wrzucić do tego portfela czy lepiej trzymać w tym binance? Sorka jeśli coś mieszam i bardzo proszę o jakieś proste szybkie wyjaśnienie na początek :)
#kryptowaluty #btc #ethereum #gielda
  • 14
@Wealdas normalnie na binance wrzucasz hajs, kupujesz usdt a za niego np btc czy inne badziewie. żeby wypłacić musisz miec zweryfikowane konto. zalecam rozwagę :) na szale dogcoina troche zarobiłem, dokupiłem i dog spadl xD. polecam na początek zabawe na tych gówno coinach, poznasz jak to działa itp
@Wealdas: mozesz trzymac na portfelu binance, ale nie masz do niego kluczy = nie nalezy do ciebie i w przypadku upadku gieldy tracisz hajs, musisz miec swoj portfel (sam uzywam ledgera, zydzilem 400 zl -bo mi sie to nie wydarzy- i w czerwcu 2k18 stracilem 100kpln bo metamask mial jakiegos hacka :D. Jak juz wchodzisz na grubo to kup sobie ledgera nano s jako jeden fizyczny portfel do wiekszosci sensownych krypto.
@Wealdas: jeśli chcesz kupić btc i bezpiecznie przechowywać to na pewno nie na giełdzie tylko trzeba wypłacić na swój portfel.
Najlepiej zainstalować electrum na PC do pobrania ze strony electrum.org (sprawdzić sygnatury PGP)
lub jakiś darmowy portfel na androida https://walletscrutiny.com/?verdict=allPassed&platform=android&page=1
lub jakiś hardware droższy ale uważany za najbardziej bezpieczny bitbox02, trezor one, trezor T https://walletscrutiny.com/?verdict=allPassed&platform=hardware&page=1

A spekulować tradować nie polecam. Bardzo dużo ludzi na tym traci i ty nie będziesz wyjątkiem.
@Wealdas: Trzymając na portfelu, jeżeli ktoś ci się gdzieś włamie, albo złapiesz jakiegoś wirusa, możesz wszystko łatwo stracić. Giełda typu binance ma dobre zabezpieczenia, ale jak upadnie... To i tak bez znaczenia, bo jak Binance upadnie to BTC leci do $1,000
@Wealdas teoretycznie możesz trzymać na giełdzie, ale już wiele giełd upadało w przeszłości i środki nigdy nie są Twoje.

Więc najbezpieczniej jest

wpłacić kasę na giełdę
kupić krypto
wypłacić krypto na swój portfel