Wpis z mikrobloga

#lewaki zesrały sie na tęczowo, bo jakiś idiota w Poznaniu zabił faceta, a wszystkiemu oczywiście winne pozwolenia na broń. No nie lewaki i zaraz zderzycie się z rzeczywistością. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Zgodnie z waszą logiką każdy posiadacz legalnej broni to potencjalny morderca. Problem w tym, że najczęściej wybieranym narzędziem zabójstwa w Polsce jest nóż (broń z reguły jest na 4 lub 5 miejscu). Statystycznie każdy z was lewaki jak rano kroi chleb, to jest większym zagrożeniem, niż właściciel legalnej broni.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/tym-najczesciej-zabijaja-sie-polacy-sprawdz/lgqgnx3

2. Waszą #!$%@? nie klei się oczywiście z rzeczywistością, bo ilość legalnie zarejestrowanej broni rośnie, a liczba zabójstw spada (chociaż trzeba uczciwie przyznać, ze nieznacznie wzrósł na początku kadencji PiSu).

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/jak-uzyskac-pozwolenie-na-bron-polacy-coraz-czesciej-sie-zbroja/508gf3q#:~:text=%C5%81%C4%85cznie%20pozwolenia%20na%20bro%C5%84%20ma,r%C3%B3wna%20si%C4%99%20jednej%20sztuce%20broni.

https://www.upday.com/pl/spada-liczba-zabojstw-w-polsce-z-czego-to-wynika

3. Przestępcy różnej maści mają w piździe wasze zakazy i kupują broń nielegalnie na potęgę. Dekret niestety nie działa (jak zwykle).

https://www.rp.pl/przestepczosc/art36368751-policja-przejmuje-coraz-wiecej-nielegalnej-broni

4. Jakby każdy miał normalny dostęp do broni, umiał jej bezpiecznie używać i miał prawo się nią bronić, to #!$%@?łby tego przyglupa z Poznania zanim zrobiłby komuś krzywdę. Tak jak w filmie poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=eG6jDHHWDoQ

5. Na koniec klasyk lewaków "Nie potrzebujesz broni, bo jest policja". Tu nie wklejam linku bo zakrwawiony gość leżący na chodniku w Poznaniu jest wystarczającym argumentem, które pokazuje jak system nie działa i póki nie obronisz się sam, to nikt ci nie pomoże. Dla systemu jesteś tylko numerkiem PESEL.

#bekazlewactwa #bekazpisu #neuropa #clownworld #4konserwa #bron #policja #poznan
jobless - #Lewaki  zesrały sie na tęczowo, bo jakiś idiota w Poznaniu zabił  faceta, ...

źródło: 1200px-Non-lethal_guns

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
@jobless w Polsce jest ok. 180 tysięcy posiadaczy broni palnej.


w Polsce około 25 morderstw jest dokonywanych z użyciem broni palnej.


@Hrjk: to są zabójstwa z broni legalne i nielegalnej, więc możesz to dzielić na 38 mln Polaków
  • Odpowiedz
@jobless Jak się z Tobą zgadzam tak 4. To bzdura. w przypadku egzekucji się nie obronisz niezależnie czy masz broń czy nie i niezależnie czy napastnik ta broń będzie miał.
  • Odpowiedz
  • 2
@BreathDeath:

Dlaczego mnie wyzywasz skoro normalnie Ci odpowiadam?


Umiesz czytać? Tam nawet nie ma jednej inwektywy w Twoją stronę. Chyba, ze "lewak" was obraża? XD

Jaki dekret kasujący?


Napisałeś " Zlikwidować niepotrzebną nikomu straż miejską" i uważasz, że to rozwiąże problem. Po drugie serio myślisz, że jak dasz policji więcej pieniędzy to od razu będzie bezpieczniej. Tak to nie działa, więc zaklinasz rzeczywistość dekretami!

Jak masz łatwy dostęp do broni to
  • Odpowiedz
  • 1
@jobless Z tego co wiem to żeby taką broń móc posiadać to trzeba się trochę postarać bo trzeba klika warunków spełniać, między innymi ukończyć 21 lat, mieć stałe zameldowanie i w zależności od broni trzeba być w klubie sportowy, nie można też być karanym.
  • Odpowiedz
@Hrjk: co ja ci zrobię, że nie potrafisz interpretować statystyki policyjnej xd
Fakt jest taki, że policja nie prowadzi statystyk ile jest zabójstw z broni palnej legalnie posiadanej.
  • Odpowiedz
@jobless: to nie broń zabija a człowiek. Prawda jest taka, że gdyby nie miał broni palnej to przyszedłby tam z nożem.
Nóż jest ulubioną bronią Polaków, bo jest właśnie ogólnodostępna.
Tutaj morderca miał broń legalnie - czyli pozwolenia jednak nie działają, trzeba prawo zaostrzyć w jakiś sposób, by do takiej sytuacji nie dochodziło.
"Jakby każdy miał normalny dostęp do broni, umiał jej bezpiecznie używać i miał prawo się nią bronić" -
  • Odpowiedz
  • 1
@Jariii tak tak konfederaci są za większym dostępem do broni ale ich politycy jakoś dziwnie od roku już o tym nie mówią, po ataku na UA jakby temat zniknął z ich przekazu i programu
  • Odpowiedz
więc przyjmuje że każda jest legalna. Gdyby dane były inne to by policja o tym informowała


@Hrjk: to źle przyjmujesz, po doniesieniach medialnych szacuje że rocznie jest od 0 do 4 zabójstw z legalnie posiadanej broni, reszta to nielegalna.
Przed 2011 rokiem też wszystkie zabójstwa z broni palnej były dokonywane z legalnie posiadanej broni? Wtedy było ich około 50+ rocznie, a zrobienie pozwolenia graniczyło z cudem.
W tym roku były dwa
  • Odpowiedz
@zzbkk: To nie przypadkowo Mentzen nie dawno głosił tezy, że Polska nie powinna brać udziału w programie nuclear sharing ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Napisałeś " Zlikwidować niepotrzebną nikomu straż miejską" i uważasz, że to rozwiąże problem. Po drugie serio myślisz, że jak dasz policji więcej pieniędzy to od razu będzie bezpieczniej. Tak to nie działa, więc zaklinasz rzeczywistość dekretami!


@jobless: Cherry Picking, przeczytaj co napisałem dalej. Użyłem też znaku zapytania.

Właśnie udowodniłeś, ze zakazy nie działają, bo jak ktoś chce to i tak pozyska broń nielegalnie.


@jobless: Tak, w Polsce idziesz do menela,
  • Odpowiedz
@inshallah to ilu jest posiadaczy nielegalnej broni? to ich dodam


@Hrjk: nie mam pojęcia, ja nie wymyślam tylko podpieram się statystykami policji.
Są różne estymację ile jest nielegalnej broni w Polsce, gun policy robi takie raporty, poszukaj sobie.
Miej na uwadze, że to są tylko estymowane ilości nielegalnej broni w Polsce, a nie ilość nielegalnych posiadaczy broni w Polsce.
Plus dane gun policy, trochę odbiegają od policyjnych statystyk, ja nie wiem
  • Odpowiedz
  • 0
@Tyrande

to nie broń zabija a człowiek. Prawda jest taka, że gdyby nie miał broni palnej to przyszedłby tam z nożem. Nóż jest ulubioną bronią Polaków, bo jest właśnie ogólnodostępna.


Dokładnie to napisałem.

Tutaj morderca miał broń legalnie - czyli pozwolenia jednak nie działają,


Wiesz, że psycholog nie jest wróżką i nie ma szklanej kuli. Na tamten moment być może nic nie zdradzało,że stanie się coś co pogorszy jego kondycję fizyczną. Nie
  • Odpowiedz