Wpis z mikrobloga

Elo motoryzacyjne świry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zbliżam się do momentu w którym muszę kupić auto na wyjazdy międzynarodowe. Mam 2 auta na oku ale nie mam żadnego doświadczenia z nimi. Także moi znajomi nie są w stanie wypowiedzieć się na temat tych aut. Które z tych aut byście wybrali i dlaczego?

#skoda #superb 3, 2.0 TS! 280HP w wersji Sportline. Bardzo fajne, ładne i pakowne auto, bardzo dużo miejsca zarówno w kabinie jak i w bagażniku który jest dla mnie równie istotny. Serwis i dostępność części na dobrym poziomie. Z tego co wiem to zaleca się wizytę u tunera aby pozbyć się ekologii ze skrzyni biegów. Mocy nie zabraknie, pytanie jak z niezawodnością? Powinienem brać pod uwagę diesla 2.0TDI?

#mercedes #cls #w218 350cdi po lifcie. Troszkę starsze auto ale wciąż wygląda świeżo. Nie jest jeszcze zepsuty systemem AdBlue a sama jednostka uchodzi za w miarę bezawaryjną tak samo jak skrzynia 7gTronic, Dużo mocy i momentu obrotowego i mniejsze spalanie w porównaniu do Skody, miejsca w środku również mniej :) Nie jest tak nowoczesne jak Skoda, koszty utrzymania też są pewnie większe. Ciężko znaleźć auto w inny kolorze niż biały/czarny/ szary :(

Myślałem też o #vw #arteon lecz dotykowe przyciski na kierownicy dyskwalifikują to auto.

Jeśli macie inny propozycję to słucham państwa ( ͡ ͜ʖ ͡)
#zakupsamochodu
#kiciochpyta
#motoryzacja
bonifacy_pankracy - Elo motoryzacyjne świry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zbliżam się do momentu w któr...

źródło: skoda-superb-sportline-18

Pobierz
  • 16
2.0 TS! 280HP


@bonifacy_pankracy: Producent zaleca tam lać PB98. Ludzie ogólnie chwalą ten silnik, tylko trzeba pilnować interwałów wymiany oleju. Czasem przewody paliwowe rezonują i nikt nie wie dlaczego. Seria trochę nudna, dsg na fabrycznym sofcie trochę zamula osiągi, hamulce za słabe.
Diesel lubi żreć olej.

350cdi po lifcie


Uszczelnienie silnika bywa nietrwałe, przez co auto lubi znaczyć teren.
@bonifacy_pankracy: Jeśli mercedes jest zauważalnie tańszy od skody to możesz się bawić w używkę premium. Nie rób tylko błędu że kupisz uzwanego merca za cenę nowej skody i pierwszy serwis pozakupowy cię zabije

Btw skoda superb jest bardzo fajna jak masz dzieciory. Jak jesteś singliem lub z dziewczyną to nie wolisz ciekawszego auta?
@cwlmod dzieciaków nie mam ale moja praca wymaga ode mnie przeprowadzek w różne miejsca Europy kilka razy w roku, także duże i wygodne auto jest mi potrzebne. Co polecasz w takim razie? Hatchbacki odpadają, są za małe. SUVy nie są w moim typie. @ManiacTeam dzięki za odpowiedź. wygląda na to, że Superb jest warty zakupu :)
@bonifacy_pankracy: A to w używkach i poza Polską to ja się nie orientuje.

Powiem tylko tyle że jeżdżąc niedawno audi a4 i a6 to różnica jest zauważalna na plus segmentu E. Jeśli robisz naprawdę duże trasy to jakiś dwulitrowy diesel w w miarę bazowej a6/e klasie itd wystarczy do spokojnej jazdy.

CLS jest fajny ale ma spory silnik. Zawsze to są większe koszta no i na pewno utrzymanie e klasy w
@bonifacy_pankracy jak latasz na trasach to z tych dwóch aut bierz mietka. Te diesle v6 są idealne na trasę a samo auto jest świetnie wyciszone i wykonane. Ja niestety zrezygnowałem z superba 3 generacji i kodiaqa ze względu na jakość wykonania wnętrza.
Dodatkowo jak chcesz brać używkę to te 280 konne motory mają problem z trzymaniem ciśnienia oleju jeśli olej był zmieniany co 30kkm.
W mercu koszt serwisu będzie wyższy ale reszta
@cwlmod E klasa W212 po lifcie była brana pod uwagę, też jest kozak. Zastanawiałem się, czy 2.2 diesel 204HP daje sobie radę z tą budą. Na pewno jest trwały, widziałem w ogłoszeniach sporo aut z przebiegami 300k+.
CLS też jest dostępny z dieslem 2.2 ale słyszałem, że osiągi nie są zadowalające.
Fajna opcja jest też Mazda 6 ale osiągi zniechęcają mnie xd
@bonifacy_pankracy: miałem superb sportline przez pół roku , oprócz tego że auto bardzo lubi zupkę to nie maiłem zastrzeżeń, oczywiście mówię o benzynie. Przy tej mocy zmulenie skrzyni nie jest problemem, można pozmieniać shift pointy u magików od tunnigu żeby wyżej DSG zmieniała biegi Co do awarii nie wypowiem się bo za krótko użytkowałem, natomiast mam już któryś z kolei silnik TSI i przy częstych wymianach oleju niema z nimi obecnie
@bonifacy_pankracy to jest prosta zabawa i od razu warto resztę gumek i plasticzków w dolocie powymieniać bo i tak masz już to wszystko rozebrane. Generalnie OM642 to jeden z fajniejszych silników, które można jeszcze kupić dopóki nie wymrą. Od dawna szukałem w204 w pakiecie amg z tym silnikiem ale są cholernie rzadkie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bonifacy_pankracy: na "wyjazdy międzynarodowe" szukałbym dizla.
Jak chcesz Superba, to się nim najpierw przejedż z 300km, bo to duże auto, ale dla niektórych (w tym dla mnie) skrajnie niewygodne przez dziwną pozycję za kierownicą, gdzie fotel jest zbyt wysoko, a kierownica zbyt nisko.