Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wiem, że mirko to nie forum medyczne, ale jest tutaj sporo ludzi i może ktoś miał podobny przypadek.
Często po #seks dziewczyna dostaje zapalenia pęcherza, czasami pojawia się ono w trakcie, czasami nawet do 2 dni po.
Zwija się biedna z bólu, nie może zejść z toalety bo ciągle ma parcie na pęcherz.
Od 1.5 roku odbija się od lekarzy specjalistów. Raz jakiś antybiotyk, raz jakaś droga szczepionka + furagina po każdym stosunku, teraz to już nawet nie wiem na czym staneło, ale nadal to zapalenie powraca po stosunku...
Czy może jakiś #rozowypasek #rozowepaski poleci jakiegoś #ginekolog #urolog w #krakow lub nawet całej Polsce? Jesteśmy gotowi pojechać wszędzie.

#medycyna #leki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: wykopowy_brukselek
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
@mirko_anonim: a cytologia i wymaz z pochwy były robione? Bo jeśli ma jakiś problem, współżyjecie, a leczy się tylko ona, to to do kitu, bo i tak pewnie jej to sprzedasz z powrotem, bo powymienialiście się bakteriami - przy niektórych problemach leczy się dwójkę partnerów jednocześnie, żeby właśnie zapobiec nawrotom.
Dwa- oddawanie moczu po stosunku jest polecane przez większość ginekologów. No i w tym układzie to koniecznie jeszcze prysznic.
Trzy -
@mirko_anonim: to jest czesty przypadek u mlodych dziewczyn, ktore nie rodzily. Uwaga na stymulacje lechtaczki, nie zagarniac plynow w strone cewki moczowej, musi siusiac po zblizeniu i miec mozliwosc umycia sie w cieplej wodzie. Duzo pic plynow, mozna lykac furagine. Powodzenia w przecieraniu szlakow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obejrzyjcie sobie obrazki pogladowe w goolach, to zobaczycie dlaczego tak sie dzieje u wiekszosci kobiet, ktore nie rodzily. Nie
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Miałam identyczny problem. Zapalenia na drugi dzien po stosunku, kończyło się jedno, zaczynało drugie. Trwało to miesiącami. Odbijałam się od lekarzy, ale dopiero mój ginekolog dał mi radę która pomogła - przed stosunkiem niech dziewczyna napije się wody, a po stosunku natychmiast się wysikać i potem umyć. W ten sposób wypłuka się bakterie które były w okolicy cewki.

Jeśli to nie pomoże to zróbcie oboje badania na chlamydię
@lunga: wynika to odleglosci miedzy cewka moczowa a wejsciem do pochwy. Po porodzie ulega lekkiemu odsunieciu i problem ciaglych stanow zapalnych jest duzo rzadszy/ nieistniejacy. Niestety google nie pokazuje obrazkow pogladowych, ktore lata temu pomogly zrozumiec nam te problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)