Wpis z mikrobloga

Od dawien dawna nie grałem, a chciałem trochę do tego wrócić. Apple i gry to nie jest para, więc na laptopie nie mogę, konsoli stacjonarnej raczej nie chcę, więc zastanawiam się nad mobilnymi. Tylko teraz, Switch czy Steam Deck?

Z jednej strony na Steamie mam trochę gier (kupowanych nawet jak już nie grałem xd), ale z drugiej baaaardzo ciągnie mnie nowa Zelda (bo uwielbiam BoTW). Cenowo nie ma wielkiej różnicy, bo (do dzisiaj) Steam Deck 256GB jest za ~2100, a Switch OLED 1500 (ale tu dochodzą gry).

Gdybyście mieli wybrać jedną z nich, to którą?
#steamdeck #nintendoswitch #gry

Która?

  • Switch 30.0% (45)
  • Steam Deck 70.0% (105)

Oddanych głosów: 150

  • 30
@zmarnowany_czas: Ja kupiłem sobie switch lite (cebula here), pograłem (dobrze mi się grało) a teraz zamówiłem steam decka. Myślę czy sprzedać switcha czy nie, bo ostatnio się kurzy.
Switch lite teraz jest za 967 zł a nie raz są promocje, że i po 800 z groszami (na pepperze więcej info).
Steam Decka kupiłem w aktualnej promocji wersję 64GB i zamówiłem tanio dysk i wymienię.
Zobaczymy co przetrwa próbę czasu.

Ja jak
@zmarnowany_czas: Steam deck - wszystko od Nintendo to golenie frajerów przez wpychanie im kolejnych iteracji Zeldy, Mario i Mario Kart oraz jakichś prostych sportowych gierek xD

To już nawet głupole z Activision czy Ubi tyle asasynów czy codów nie pchają co Nintendo klonów tych 3 gierek xD
@zmarnowany_czas: switch (lite), a w niedługim czasie wymiana na switch2, plotki mówią o wydajności ps4 (i DLSS) więc gierki ze switcha możliwe, że będą latać fhd 60-120fps. Microsoft już podpisał jakieś umowy z Nintendo więc biblioteka gier będzie coraz bardziej pokrywać się ze steam deckiem. A emulatory switcha na steam decku skomentuję tak: XD.
@GodALLU: Nie wiem, jeszcze mi SD nie zdążył przyjść (zamawiałem rano w poniedziałek). Teoretycznie ma przyjść jutro, w praktyce zobaczymy. Z tego co czytałem niektórzy jadą na kartach pamięci i nie narzekają, inni na dyskach. Ale dyski 256 na komputroniku z demontażu są tanie (50-60 zł), więc ja poszedłem tą drogą. Myślę, żeby w przyszłości poeksperymentować i zainstalować na karcie Windowsa i odpalić Game Pass xD