Wpis z mikrobloga

Jak robiłem #prawojazdy to był okres, że lekarze w okolicy wystawiali czasowe zaświadczenia (wtedy jeszcze mogli bezterminowo) choć "badanie" wyglądało następująco: Chorujesz na coś? Dobrze widzisz?
Teraz są tylko terminowe na max 15 lat? Gdzie pójść do lekarza we #wroclaw aby poszło szybko i sprawnie oraz nie skończyło się jak ostatnio - bez żadnego powodu dostałem na krótszy okres niż można było wystawiać.

  • 9
  • Odpowiedz
Teraz są tylko terminowe na max 15 lat?


@pangolin: nie, badania sa bezterminowe. Prawa jazdy sa terminowe. Jesli masz poprzednie badanie to nadal mozesz go uzywac. Jesli nie masz to polecam psychopozytywke, gdzie badanie nie trwa dluzej niz platnosc
  • Odpowiedz
  • 0
@GlodnaCykada: nie noszę. Wtedy był taki okres i jakaś zmowa, bo wszyscy lekarze w mieście w którym mieszkałem dawali wszystkim na czas określony, choć kilka lat wcześniej i później dawali też bezterminowo.

@Wychwalany Czyli mogę teraz uzyskać badanie ważne bezterminowo i za 15 lat będe musiał tylko wymienić dokument bez udawania się do lekarza na badania które w zasadzie są fikcją? Jak robiłem prawo jazdy to dostałem od lekarza
  • Odpowiedz
Czyli mogę teraz uzyskać badanie ważne bezterminowo i za 15 lat będe musiał tylko wymienić dokument bez udawania się do lekarza na badania które w zasadzie są fikcją?


@pangolin: dokladnie tak mi powiedział lekarz w psychopozytywce.
  • Odpowiedz
@pangolin: Zesmucę cię ale jeśli robiłeś badanie na prawko i wydali ci krótszy okres, to wbili to w system i teraz każdy lekarz zanosząc do niego papiery z numerem PKK będzie to widział i nie może tego skasować, gdzie byś nie poszedł będą widzieć za co dostałeś krótszy okres i nikt tego nie będzie w stanie zmienić
  • Odpowiedz
  • 1
@kikiton: Wtedy jeszcze nie było PKK, to było wiele lat przed jego wprowadzeniem. Jeśli będa wiedzieć za co nie dostałem bezterminowego to przynajmniej ja się dowiem, bo nie wiem tego.
  • Odpowiedz
@pangolin: A to co innego, ja słyszałem różnie opinie, niektórzy lekarze mają #!$%@?, inni mają mniej #!$%@?. Mi za wysokie ciśnienie wychodziło i chciał mi dać na 10 lat, akurat z pracy #!$%@? wyszedłem, 3x mi mierzył, trochę spadało, dał więc na maximum czyli 15 lat.
Ale powiedział że szykują się zmiany i i tak co kilka lat trzeba będzie robić badania tak czy siak, nawet ci którzy mają na
  • Odpowiedz