Wpis z mikrobloga

Wczoraj tj. 10.07.2023 na Wykop.pl pojawiło się kilka wpisów dotyczących zorganizowanej 05.07.2023 przez Polskie Towarzystwo Gospodarcze debaty z cyklu Deklaracja Gospodarcza pt. “Jak powinien wyglądać rynek pracy w Polsce?” (link w załączniku). Wpisy te wywołały następnie ożywione dyskusje. Niestety część z głosów osób biorących w nich udział wypowiadało się obraźliwie wobec uczestników debaty, zwłaszcza polityków oraz ekspertów.

Szanujemy poglądy użytkowników Wykopu biorących udział w tych dyskusjach, nawet jeśli nie są zbieżne z naszymi. Szanujemy również ich bezwzględne prawo do własnego zdania i jego wyrażania. Uprzejmie jednak apelujemy o zachowanie kultury wypowiedzi i poszanowanie osób o odmiennych przekonaniach, w tym reprezentantów różnych stron debaty.

Zapewniamy, że w ramach cyklu Deklaracja Gospodarcza dobieramy dyskutantów nie według klucza politycznego czy towarzyskiego, ale ze względu na ich doświadczenie i przygotowanie merytoryczne. Np. Pan Przewodniczący Borys Budka posiada praktykę uczelnianą w zakresie kwalifikacji zawodowych i polityki zatrudnienia, Pani Minister Barbara Socha od lat zajmuje się kwestiami demograficznymi, Pan Łukasz Komuda jest uznanym analitykiem rynku pracy, zaś Pani Róża Szafranek to ekspertka od procesów rekrutacyjnych i przedsiębiorca startupowy z ogromnymi i mierzalnymi sukcesami na rynkach polskim, europejskim oraz amerykańskim.

Naszym zdaniem taki dobór gości pozwolił na utrzymanie naprawdę niezłego poziomu wydarzenia. Tym bardziej jest nam przykro, że głosy niektórych widzów odnosiły się nie do meritum debaty, ale atakowały ad personam uczestników.

W kwestii obecności kobiet na rynku pracy oraz pozostałych kwestii związanych z relacjami między płciami, jakie pojawiły się podczas debaty, to na tle całości dyskusji temat ten był tylko jednym z wielu. Na pewno nie stanowił centralnego punktu wydarzenia. Świadczy o tym zresztą reakcja twórcy formatu (a zarazem prowadzącego), który był wyraźnie zaskoczony ilością czasu poświęconego temu wątkowi.

Wszystkim oglądającym debatę i dyskutującym o niej m. in. na Wykopie serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do obejrzenia archiwalnego wydarzenia z 1 czerwca, czyli dyskusji o problemie mieszkalnictwa w Polsce - https://www.youtube.com/watch?v=7aRQ4VO9t24 oraz do śledzenia kolejnych wydarzeń z cyklu Deklaracja Gospodarcza.

#ptg #debata #deklaracjagospodarcza #gospodarka #praca #pracbaza #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #ekonomia #wygryw #oswiadczenie
redaktor-ptg - Wczoraj tj. 10.07.2023 na Wykop.pl pojawiło się kilka wpisów dotyczący...
  • 5
@redaktor-ptg: Ty morda, a co myślisz, żeby mnie wziąć na eksperta, co? Ja dobrze ogarniam ogólnie wszystko mądry jestem i kumaty taki chłopak, z zasadami, charakterny, sztywny, bo nigdy na nikogo żadnych zeznań nie złożyłem, nawet jak mnie do puchy zamykali, no i nie głupi taki jestem, to na eksperta w sam raz fuche bym mógł wziąć taką jakbyście dobrze zapłacili, nawet bez umowy możemy się dogadać ja elastyczny jestem pod
@redaktor-ptg czy to z powodu moich wątpliwości wobec Szarej Róży dla Anonka całe to oświadczenie? Czuję się teraz strasznie ważny. Biorę udział w wydarzeniach z ministrami i analitykami. Chyba założę tindera i się pochwalę.