Wpis z mikrobloga

Siema Murki,

Jaki jest realny koszt plus minus wybudowania tego i doprowadzenia do stanu deweloperskiego, Ew. SSZ?

https://z500.pl/projekt/1014/zx68+a+minus,pomniejszony-wariant-projektu-zx68-z-powierzchnia-do-100m2-oraz-3-sypialniami.html

Jest to jakiś randomowy gotowy projekt ale my byśmy podchodzili do tego indywidualnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Budując w systemie #domyszkieletowe dużo taniej by to wyszło?

Dzięki z góry za wszelkie podpowiedzi!!

#budowa #budujzwykopem #nieruchomosci
  • 6
@Husejnow: Wbrew pozorom nie tak tanio, głównie przez te betonowe elementy wystające z boku - są drogie, problematyczne, trzeba je ocieplać aby nie powstał mostek termiczny. I ogólnie bez jakiejkolwiek funkcji użytkowej. Mam takie przy bryle domu, więcej bym ich nie zrobiła.
Stropodach jeśli chcesz, aby był wykonany dobrze będzie kosztował często więcej niż tradycyjny blach z blachodachówki. Cena ssz będzie kosztowała nie mniej niż 250 tysięcy (bez elewacji).

Jeśli chodzi
@Husejnow 100 m2 400 tysięcy? myślę, że tak, ale z kalkulatorem w ręce. I z materiałami z nizszej/średniej półki.
Mnie stan deweloperski 180m2 kosztował w 2019 roku 340 tysięcy.
Z kolei w tym roku zakończyłam budowę domu 55m2 i z wykończeniem zapłaciłam 250 tys (z tym, że naprawdę wiele rzeczy robiliśmy samodzielnie)
@Husejnow: Kwestia gdzie i jakie materiały no i jakie technologie będziesz miał bo stan deweloperski jest bardzo szerokim pojęciem, dla jednego to stan gdzie masz już wszystko, a jedyne co musisz zrobić to gładzie/malowanie/płytki/podłogi/gniazdka a dla innego dochodzi jeszcze montaż ogrzewania/robienie sufitów/montaż rekuperacji itp.

ogólnie to bardzo dużo zależy od miejsca gdzie budujesz bo w takiej warszawie zapłacisz znacznie więcej za wszystko niż w łodzi, dalej idąc kwestia czy będziesz zlecał