Wpis z mikrobloga

"Słychać wycie? Znakomicie!" Po wczorajszym ogłoszeniu przez Nowoczesną założeń gospodarczych ich programu wyborczego, konfederaci popłakali się na wykopie, że "ukradziono" im program. Każdy kto ma oczy i potrafi czytać dostrzeże, że są to jednak różne programy. Realizm i zdrowy rozsądek kontra populizm i opowiadanie bajek, wolność gospodarcza kontra zamykanie sklepów pod dyktat kościoła, Polska w UE kontra Polexit.

#nowoczesna #libertarianizm #konfederacja #podatki #gospodarka #uniaeuropejska #kosciol #bekazkatoli #bekazkonfederacji #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #polityka
Pobierz Jarusek - "Słychać wycie? Znakomicie!" Po wczorajszym ogłoszeniu przez Nowoczesną zał...
źródło: FzzoLXoXsB06RmD
  • 114
@tomek123456789: nie ma żadnych planów wyjście z UE. Ludzie protestują w sprawie durnych i nieludzkich przepisów UE, ale są za wolnością gospodarczą j integracją z UE na partnerskich zasadach.

A ta Konfederacja Gietrzwałdzka to deklaracja na poziomie bierzmowania czy chrztu. Jak jesteś bierzmowany to nie wiem skąd to oburzenie, skoro tam są podobne zapisy o obronie wiary. A członkowie Konfy często opowiadali się za wyprowadzeniem np. katechezy ze szkół.
@Jarusek a skąd ta agresja? Skąd to przeskalowanie w skrajność. A skąd mozesz wiedzieć co mnie interesuje i czemu narzucasz mi odpowiedź. Nie mierz Innych swoją miarą. To że ty masz dany pogląd na jakąś sytuację nie oznacza, że każdy już musi mieć podobny.
Już od tych twoich geji o których wymieniłeś to bardziej mnie obchodzi kiedy będzie promka w biedrze na piwo 12 +12.... Także tego.
@Jarusek wyraziłem swój pogląd na temat tych fajek zielonych z głównego postu. Czemu akurat mam się wysilać i wymieniać co by mi poprawiło byt i poczucie bezpieczeństwa w państwie. Ta lista byłaby długa, bo trzeba by było sięgnąć do każdego z aspektów i do każdych grup ludzi. Począwszy od biednych po bogatych, od tych co nie mają pracy po tych co generują dochód w milionach rocznie.
Od każdej z grup zawodowych od
@Jarusek ok. Baw się dalej w kalkulator i nadal uważaj, że te kilka punkcikow, które wymieniłeś są najważniejszymi problemami od których trzeba zacząć poprawę bytu. Brak czytania ze zrozumienia i narzucanie komuś swojego poglądu to jest nie jest zdrowe zarówno dla ciebie jsk i twoich rozmówców.

Tym kalkulatorkiem pokazałeś mi, że jestes odklejony. Żegnam ozięble
Czemu akurat mam się wysilać i wymieniać co by mi poprawiło byt i poczucie bezpieczeństwa w państwie.


@SoNuS: bo się udzielasz w dyskusji? bo sam podjąłeś temat, że to o czym mówi OP jest nieważne? bo OP spytał się ciebie o to i na tym polega dyskusja?

Tym kalkulatorkiem pokazałeś mi, że jestes odklejony. Żegnam ozięble


@SoNuS: nie ma to jak podłączyć się do dyskusji, napisać ścianę tekstu nie na
@Jarusek mamy najdroższy prąd bo narzucono podatki na węgiel. Oze nie dość że jest drogie to jeszcze musisz rozbudować sieć energetyczną i magazyny energi co jest ukrytym kosztem o którym się nie mówi
@volodia: nie podatki tylko opłaty na rzecz transformacji energetycznej, a wiadomo co PiS z tymi pieniędzmi zrobił. Czyli mówisz, że OZE, które króluje w Skandynawii jest drogie?

Oferta konfederacji na prąd jest taka żebyśmy się nadal pchali w węgiel i olali porozumienia klimatyczne, czyli de facto jest to wyjście z UE. Oni mają taki gwóźdź w głowie albo cynicznie przemilczają fakt, że węgla starczy nam na jakieś 25-35 lat! Masz 19
Pobierz Jarusek - @volodia: nie podatki tylko opłaty na rzecz transformacji energetycznej, a ...
źródło: F0g7Qb0XsAA6gw-
@Jarusek XD
Gdybyś chociaż sobie zadał minimalną ilość trudu i sprawdził na czym opierają się te kraje.
Woda i atom. Udział niestabilnego słońca i wiatru mniejszy niż u nas. O czym tu mówić w ogóle?
@Jarusek nie rozmawiasz na argumenty i logikę.
Partyjna życzeniowa ulotka pełna bzdur to nie źródło informacji. Rozproszona energetyka do poziomu gminy XD ciekawe gdzie gmina warszawa postawi te wiatraki. Chyba na wieżowcach.
Powtórzę jeszcze raz bo widać trzeba. Niestabilne źródła energii wymagają inwestycji czyli dodatkowych kosztów w postaci konieczności rozbudowy sieci energetycznej oraz magazynów energii
@volodia: a ty ciągle o wiatrakach. Może wybudują biogazownię? Albo spalarnię śmieci? Albo elektrownię szczytowo-pompową? Halo wciąż nie przeczytałeś...
@Jarusek spalarnia śmieci to nie jest odnawialne źródło energii. Elektronie szczytowo pompowe nie powstaną wszędzie. W zasadzie powstaną tylko w niewielu lokalizacjach. Biogazownia na cokolwiek innego niż odpady jest droga i wszelkie uprawy pod energetykę nic z ekologią nie mają wspólnego. Ilość odpadów i możliwość ich zagospodarowania jest ograniczona.
Partyjna bełkot nie oparty na faktach tylko bajaniach. Robią to ludzie bez pojęcia o tym.