Wpis z mikrobloga

@TheSilentEnigma tylko dlatego, że poddaje watpliwości działaniu tego bonu to jestem z "sercem po lewej stronie"?
ciekawy tok rozumowania.
po prostu wam wciskają idee utopijnego świata, a wy łykacie populistyczne hasła twierdząc, że "włączyliscie myślenie". jesteście tak samo manipulowani jak lewica zafascynowana utopijnym światem komunizmu gdzie wszyscy są równi. łykacie populizm jak pelikany
  • Odpowiedz
zyli chcesz wprowadzić dodatkowego prywatnego pośrednika między państwem, a NFZ?


@jakacper: Ja przede wszystkim nie chce mieć nic wspólnego z NFZ. Chcę zastąpić tą instytucję taką, od której będę mógł czegoś wymagać. Z NFZ nie wiąże mnie żadna umowa i kiedy już dodzwonię się do niego na rejestracje (45 min wiszenia na słuchawce - nigdy nie wiesz czy i kiedy ktoś odbierze), to jestem informowany "terminy za pół roku, czekaj se
  • Odpowiedz
@TheSilentEnigma do prywatnych instytucji również bardzo często jest problem się dodzwonić, a najczęsciej kończy się na rozmowie z botem. często również nie masz innego wyboru w okolicy.
brak kolejek w prywatnych przychodniach to też również mit, do tego na koniec okazuje się że twoje ubezpieczenie nie pokrywa kosztów leczenia i trzeba było wykupic najdroższy pakiet. oczywiście będziesz miał #!$%@? że twojej matki nie będzie stać na taki pakiet, go "głupi moher" mógł
  • Odpowiedz
twojej matki nie będzie stać na taki pakiet,


@jakacper: Czemu miałby być jej nie stać skoro dostanie bon zdrowotny?

do prywatnych instytucji również bardzo często jest problem się dodzwonić, a najczęsciej kończy się na rozmowie z botem. często również nie masz innego wyboru w okolicy.

brak kolejek w prywatnych przychodniach to też również mit, do tego na koniec okazuje się że twoje ubezpieczenie nie pokrywa kosztów leczenia i trzeba było wykupic
  • Odpowiedz
@TheSilentEnigma ja płacę NFZ i mam z firmy opłacany niemały pakiet w Medicover. raz chciałem skorzystać to wisiałem na telefonie z 15 minut słuchając bota, nikt nie odebrał telefonu. ostatecznie dowiedziałem się że mój pakiet jest za niski na badanie które chce wykonać. pakiet był ze średników.
do tego nadal nie dowiedziałem się na jakiej zasadzie ma działać ten bon czy ma być przypisany do danej jednostki czy do ubezpieczyciela kto ma
  • Odpowiedz
ja płacę NFZ i mam z firmy opłacany niemały pakiet w Medicover.


@jakacper: To ja takich problemów nie mam, Luxmed z tej strony. Pakiet za 280 całość (albo 250 nie pamiętam), a czasami jestem zaskoczony ile oferuje. Korzystałem z niego już wiele razy. Czasami jest problem z terminami, ale mam prawo wymagać załatwienia sprawy w tydzień, tylko czasami trzeba się dobijać, nie zawsze. Z reguły nigdzie nie dzwonię, bo jest system
  • Odpowiedz
biednych jest więcej i nigdy nie będzie ich stać na to samo co bogatych,


@wierzgontycymbale: najlepsze, że wyborcy konfy to w większości jakieś Mariusze z produkcji, którzy myślą, że brak składek na NFZ uczyni ich bogatymi xD
  • Odpowiedz
Czemu miałby być jej nie stać skoro dostanie bon zdrowotny?


@TheSilentEnigma: a jest jakas gwarancja, że po wprowadzeniu zmian bon zdrowotny wystarczy na pokrycie ubezpieczenia? czy najdroższy pakiet obejmujący nowotwór u 70 latki będzie miał zamrożoną cenę przez prawo? bo z punktu widzenia ubezpieczyciela taki klient to tylko problemy więc czemu nie miałby wprowadzić różnych cen jak przy ocenie obec nie samochodów i koszta OC? co z ludźmi z chorobami genetycznymi,
  • Odpowiedz