Wpis z mikrobloga

Lepsze mieszkanie od 6 piętra czy w niskiej zabudowie? W sumie fajnie byłoby mieć ładny odległy widok. Od którego taki się zaczyna w przypadku nowego budownictwa? Nowe wieżowce raczej nie są zasłonięte przez inne wieżowce jak osiedla PRL jeśli mówimy o Warszawie?

Mieszkania na którą stronę świata są najkorzystniejsze? Choć jestem przekonany że na zachód.

#mieszkanie #warszawa #kupnomieszkania #mieszkaniedeweloperskie
#pytanie
  • 5
Widok zależy od okolicy, czasem na 4 piętrze masz fajną przestrzeń i widok na horyzont, a innym razem na 10 w dolinie tyle co oglądasz dachy pobliskich bloków.

Strony świata zależą od preferencji, teoretycznie najpopularniejsze pd-zach i sam przez lata tak polowałem, a ostatnio przyszło przenieść się na zach-pn-wsch i przy pracy z domu okazało się to dużo lepsze. Udało się przestawić z nocnego życia na dzienne + doceniłem kawkę z rana
@nieznamniepamietam: ło panie....

Po co Ci odległy widok? Jakiś widok trzeba mieć, patrzenie na inne bloki to uczucie przebywania w klatce, ale bez przesady. Będziesz tam patrzył przez minutę dziennie.

O jakich osiedlach w PRL mówisz, że są zasłonięte przez inne wieżowce? Wykluczając śródmieście to właśnie w dużych blokach PRLowskich są zajebiste widoki, a przynajmniej tak mi się kojarzy większość np. Bielan.

Najkorzystniejsze pod jakim względem? Budynki nie będą idealnie w
Od którego taki się zaczyna w przypadku nowego budownictwa?


@nieznamniepamietam: Od wyższego niż sąsiednie budynki, w tym te jeszcze niewybudowane. 20te piętro nic ci nie da jak plan dopuszcza powstanie 22 piętrowego biurowca przed twoimi oknami po drugiej stronie ulicy.
Lepsze mieszkanie od 6 piętra czy w niskiej zabudowie?


@nieznamniepamietam: to zależy

W sumie fajnie byłoby mieć ładny odległy widok


@nieznamniepamietam: i tak ci się znudzi po miesiącu

Od którego taki się zaczyna w przypadku nowego budownictwa?


@nieznamniepamietam: to zależy

Nowe wieżowce raczej nie są zasłonięte przez inne wieżowce jak osiedla PRL jeśli mówimy o Warszawie?


@nieznamniepamietam: to zależy

Mieszkania na którą stronę świata są najkorzystniejsze? Choć jestem
@nieznamniepamietam: budownictwo okresu PRL miało pewne zalety. Osiedla z wielkiej płyty, planowane były z uwzględnieniem przestrzeni publicznej i terenów zielonych. Dbano bardzo o gęstość zabudowy. Na osiedlu PRL masz mniejsze szanse, ze sąsiad zajrzy Ci w okna.