Wpis z mikrobloga

Neruropki, załóżcie partię, która:
- Chce obniżać podatki
- Likwidować socjal
- Zwiększać swobody obywatelskie(marihuana, przechodzenie na czerwonym świetle)
- Stopniowo wychodzić z piramidy, którą jest ZUS
- Zlikwidować NFZ i zastąpić go jakimś innym systemem np. singapurskim

Jak to zrobicie, to z przyjemnością zacznę z wami wyzywać Konfę i zagłosuję na waszą partię, nawet jeśli zalegalizujecie aborcję i małżeństwa, adopcje dla osób LGBT.
Jeżeli nie ma partii, która jest alternatywą w kwestiach gospodarczych dla Konfederacji, to wasz spam ulatuje w eter, bo dla nikogo normalnego skrobanka nie jest kluczowa.

#polityka #neuropa #konfederacja #bekazlewactwa
  • 70
@rzuf22: Po prostu Korwin ma w niektórych tematach ma inne poglądy, niż partia Korwin xD Nie mówiąc o Konfederacji.

@realnoriega Jakie mają postulaty odnośnie socjalu i podatków?

@Bomfastic Narodowcy przy Tusku/Kaczyńskim to prawie zwolennicy dzikiego kapitalizmu, w wielu tematach zgadzają się z NN, nie wymyślaj.
Narodowcy przy Tusku/Kaczyńskim to prawie zwolennicy dzikiego kapitalizmu


@OskarDw: narodowcy przy kaczyńskim a już zwłaszcza przy tusku to kretyni z katolskim gwoździem we łbie. Głosowanie na konfę to niebezpieczeństwo doprowadzenia fanatyków religijnych do władzy, to jeszcze nigdy się dobrze nie skończyło.

Po prostu Korwin ma w niektórych tematach ma inne poglądy, niż partia Korwin xD


@OskarDw: wyrwane z kontekstu, nie to miał na myśli pan janusz, itp. standard xD


Jakoś
wyrwane z kontekstu, nie to miał na myśli pan janusz, itp. standard xD


@rzuf22: Nic nie jest wyrwane z kontekstu, Korwin to Korwin, tyle.

Co do pozostałych argumentów to już napisałem to we wpisie. Załóż partię, która ma wolnorynkowe poglądy i rozsądne podejście do gospodarki to na ciebie zagłosuję.
- Chce obniżać podatki


10. LINIOWY MODEL PODATKÓW
17. USUNIĘCIE WIELU BEZSENSOWNYCH PODATKÓW I OPŁAT
6. ZAKOŃCZENIE FINANSOWANIA I ULG DLA GRUP RELIGIJNYCH, W TYM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO

- Likwidować socjal


3. WYGASZANIE PROGRAMÓW SOCJALNYCH TYPU 500+, 13. I 14. EMERYTURA
5. OGRANICZENIE ŚWIADCZEŃ SPOŁECZNYCH WYŁĄCZNIE DLA OSÓB CAŁKOWICIE NIEZDOLNYCH DO PRACY

- Zwiększać swobody obywatelskie(marihuana, przechodzenie na czerwonym świetle)


18. LIKWIDACJA ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELE
19. LEGALIZACJA I OPODATKOWANIE NORMALNYMI STAWKAMI HANDLU
jeśli mierzyć populizm wysokością dziury budżetowej, która powstanie w wyniku wprowadzenia postulatów to program konfy jest najbardziej populistyczny


@blyskotliwy: Nie dość, że tamte wyliczenia były już z założenia fałszywe, to Konfederacja literalnie zaprezentowała program i wyliczenia które temu przeczą.
Jak to zrobicie, to z przyjemnością zacznę z wami wyzywać Konfę i zagłosuję na waszą partię, nawet jeśli zalegalizujecie aborcję i małżeństwa, adopcje dla osób LGBT.


@OskarDw: ale gdy tylko pokazałem co alternatywę to:

jestem zmuszony głosować na mniejsze zło, którym jest Konfederacja.


@OskarDw: czyli od początku chcesz, i będziesz głosował na konfe. I nawet nie rozważałeś innej opcji, bo ani nie poszukałeś, a nawet gdy co pani na tacy,
@OskarDw:

Z tego co pokazywali na konwencji koszt programu to 47mld, a oszczędzają 50mld.


@OskarDw: jak policzyłem to sama ustawa paliwowa pochłonie koło 45mld. aktualne wpływy budżetowe z opodatkowania paliw to około 70mld (prawdopodobnie zaniżająć, bo w 2021 było to 68,5: https://www.money.pl/podatki/panstwo-zarobilo-57-mld-zl-na-kierowcach-oto-wplywy-z-podatkow-ze-sprzedazy-paliw-6882047508876192a.html)

z dokumentu wynika, że chcą obniżyć odpodatkowanie litra z 2,87 na 1,01 także dochody spadną do około 25mld.

no a to tylko jedna rzecz. inne ciężej obliczyć bo
@OskarDw: istnieją, głosowałem na nich w któryś wyborach. To prawda, nie ma ich w każdym okręgu. Napisałem to w pierwszej odpowiedzi, że takie partie istnieją, ale mają marginalne poparcie. Myślisz, że partia założona przez anona z wykopu miałaby większe? xD Partie korwina też miały kiedyś marginalne poparcie i rozbijały się o próg