Wpis z mikrobloga

#francja #niemcy
Tydzień zamieszek we Francji...
Wychodzę w robocie na fajkę i siedzi z 5 chłopa wszelakiej narodowości. Zaczynam temat Francji a oni o niczym nie wiedzą :p pokazuje im tweety z filmami z zamieszek a oni pierwsze słyszą i widzą. Wchodzą na neta i szukają info, a tam tylko wzmianki że jakieś strajki we Francji ale bez większych szczegółów. Niemcy srają po gaciach i nawet nie nagłaśniają tych rozrób. Na tweeterze w Niemczech nawet w najpopularniejszych nie ma przez cały tydzień dopiero jak zmieniłem na polski.
  • 76
poza lokalnym dla BMW i RLP SWR3, które już wrzuciłem wyżej, tu jeszcze 2 główne serwisy informacyjne:

https://www.tagesschau.de/
https://www.zdf.de/nachrichten/heute-journal

No więc?

więc twoja teoria o wielkim spisku coś się nie klei xD. No ale wiadomo, oblężona twierdza musi być. Obudź się bo ci psychoprawica robi wodę z mózgu i jeszcze jesteś z tego dumny XD


@deziom: dobre masz projekcje. Ta "moja teoria", "psychoprawica" i "oblężona twierdza" są z tobą teraz w
Na pewno nie mają takiej sraczki jak polscy bojownicy o białą rasę xddd


@SOLDIER_OF_FROGTAN: w sensie, że Niemcy przyzwyczajeni do imigrantów nie zwracają większej uwagi, a u Polaków wychowanych w białym społeczeństwie palone samochody i budynki oraz gangi biegające z bronią automatyczną po ulicach wywołują szok kulturowy i dlatego się tym za bardzo podniecają?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na tweeterze w Niemczech nawet w najpopularniejszych nie ma przez cały tydzień dopiero jak zmieniłem na polski.


@Salagama: przecież rząd niemiecki i francuski wprowadził sobie prawo jakim może blokować niewygodne dla siebie treści w internecie
ajkę i siedzi z 5 chłopa wszelakiej narodowości. Zaczynam temat Francji a oni o niczym nie wiedzą :p pokazuje im tweety z filmami z zamieszek a oni pierwsze słyszą i widzą. Wchodzą na neta i szukają info, a tam tylko wzmianki że


@Salagama: Ostanio czytałem jakieś wysrywy fajnopolaczka mieszkającego we Francji. Był wręcz dumny z tego że dowiedział się o wszystkim z polskim mediów a nie francuskich XD "Bo we francuskich
@Salagama: bo mają #!$%@?. We Francji co sylwestra było spalonych kilkaset aut.
Niedługo się uspokoi i wszyscy zapomną.
Tutaj na wykopie ciągle wszyscy muszą żyć jakims tematem. A to blondyna zabalowala w Grecji, a to łódź poszła na dno, a to zadymy we Francji.
Ludzie mają swoje życie i ich takie tematy nie ruszają. Więc i media nie nakręcają tego bo pewnie mniej się interesuje.
@rydzo nie powiedziałbym, czy nie ruszają bo jak poruszyłem temat to zaczęli grzebać i szukać bo zainteresowanie wzrosło. Tutaj się rozchodzi, że nie trąbią o tym na pierwszych stronach i nie opisują skali jaka jest rzeczywiście. Artykuły są, ale tak pisane, że nie ciekawią odbiorcy żeby w nie kliknąć.