Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że jak rozmawiam z normalną wykształconą osobą, to normalnie zdaje sobie sprawę, że Ukrainie trzeba pomagać, a jak podejdzie któryś z lokalnych meneli po piwerko i włączy im się gawędziarstwo jak im juz na to piwo rzucę, to włącza im sie #!$%@? po Ukraińcach, teksty typu "upadlina" itd. a potem się ciśnieniują jak im dam jasno do zrozumienia, że jednak w tej wojnie popieram Ukrainę i grzecznie odchodzą mimo ciśnienia? Statystyki coś o tym mowią?

#ukraina #socjologia
  • 44
@Returned sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. ukrainofoby to menele niewykształcone i tyle. idioci nie rozumieją że powinniśmy pomagać bratniemu narodowi, mimo galopującej inflacji i ogólnemu pogorszeniu warunków życia w Polsce. zwłaszcza że tyle nas łączy, nie mamy żadnych wojen, zbrojnych wystąpień przeciwko sobie. no i fakt, że ukraińcy wyparli się kultu osoby odpowiedzialnej za rzeź która to sie nie odbyła
@Returned zawsze gardziłem ludźmi patrzącymi na inne narody przez pryzmat przeszłych wydarzeń. nadal się tym brzydze i jest mi do tego bardzo daleko. do niemców nie czuję niechęci przez wojny i zbrodnie. no stało sie

czuje do nich niechęć przez to że do teraz na ten temat łżą, stronią od edukacji swoich dzieci w tej kwestii, a najchętniej postawiliby nas w pozycji kata

@polskicar1610: ale co ja normalizuję? Zwierzęta, które brały w tym udzial juz nie żyją. Ukraińcy chcą się cywilizować. Nie chcą ruskiego podejścia i ich wpływów..

@advancedDummy spokojnie, po wojnie zmieni się podejście w kwestii edukacji. Już się powoli zmienia, ale w tej chwili są trochę zajęci, no nie? Mają wojnę w domu.
Twój tekst wolę jak zaczepią mnie, upiją się i zostawią w spokoju innych ludzi. Można powiedzieć, że robię za tanka irl xD


@Returned niezłe XD

@polskicar1610 nie no takim językiem niestety do nikogo nie trafisz. rozumiem i jestem po Twojej stonie ale to tylko pogarsza dialog ;c
@advancedDummy: to mnie też możesz w takich standardach pod ukrofila zaliczyć, bo życzę im dobrze i widzę, że prą na zachód w kwestii standardów. Jak po wojnie nie przeproszą za banderowców, to będzie dla nich wstyd, ale nadal będą mieli czas. Wolę ich od ruskich dzikusów przy granicy.
@Returned patrząc na ich stosunek w tej kwestii, nie przeproszą. oni się wstydzić nie będą, powinni wstydzić się wtedy ci którzy za nimi murem stali i wierzyli że to zrobią. przecież ich stanowisko kręci się wokół tego żebyśmy im pomnik UPA odnowili xD
@advancedDummy: nakładli im do łbów postkomuchy i im glupio się przyznać do błędu, ale nawet gdyby, to co z tego wynika? Niemcy przeprosiły za 2WŚ i co z tego mamy?

Na te chwilę liczy się co jest tu i teraz, a teraz trzeba #!$%@?ć kacapow jak najdalej od naszej granicy. Potem się rozliczymy.
@Returned może i tak. ale no trzeba przyznać że będzie śmiesznie jeśli po wojnie ich stanowisko się nie zmieni. wizja oddania 2% PKB i #!$%@? wie czego jest i tak już w tym momencie zabawna, jeśli mowa o państwie które przez lata, nie tyle co nie przeprosiło, a wychwalało zbrodniarza. nawet jeśli teraz miałoby sie to odwrócić