Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że jak rozmawiam z normalną wykształconą osobą, to normalnie zdaje sobie sprawę, że Ukrainie trzeba pomagać, a jak podejdzie któryś z lokalnych meneli po piwerko i włączy im się gawędziarstwo jak im juz na to piwo rzucę, to włącza im sie #!$%@? po Ukraińcach, teksty typu "upadlina" itd. a potem się ciśnieniują jak im dam jasno do zrozumienia, że jednak w tej wojnie popieram Ukrainę i grzecznie odchodzą mimo ciśnienia? Statystyki coś o tym mowią?

#ukraina #socjologia
  • 56
  • Odpowiedz
2. Szpital - Polak z produkcji z trzydniowym urazem nie doczeka pomocy przez 8-12 godzin. Ukrainiec z identycznym urazem (w sensie 3 dniowy i podobnie zagrażający) - natychmiast obowiązek przyjęcia.


@Invisiblinio: To dziwne co opowiadasz. Byłem na SOR na Borowskiej we Wrocławiu jakiś czas temu i Ukraińcy czekali ze mną w kolejce bez żadnego natychmiastowego przyjęcia.
  • Odpowiedz
@Pharos: chodzi o to że są przyjmowani szybciej niż normalnie jest przyjmowany Polak o tym samym powodzie
Ci u Ciebie na pewno szybciej zostali przyjęci niż odpowiednik o tym samym urazie/chorobie

@Ogau mi twoja weryfikacja nie potrzebna, ale sam dla siebie mozesz wziąć dowolny oddział zusu i dzwoń codziennie, to w 5 dni trafisz na antypolski dzień.
  • Odpowiedz
Jak to jest, że jak rozmawiam z normalną wykształconą osobą, to normalnie zdaje sobie sprawę, że Ukrainie trzeba pomagać,


@Returned: a po co miałaby się z tobą kłócić na ten temat? Wygłasza powszechny pogląd.
Menelom nie zależy więc mówią co myślą.
Można rzecz jasna podciągnąć to pod "ludzie wyedukowani mają opinię która mi pasuje" ale czemu nie pomyślałeś o "ludzie wyedukowani mają więcej do stracenia więc nie będą wygłaszać kontrowersyjnych opinii"?
  • Odpowiedz
@Returned: Utrzymując kontakty biznesowe muszę uważać co gdzie mówię i szybko wyczuwam kto jakie partie popiera i dostosowuję się no i tak samo jest z wojną czy było z pandemią. Tak więc napisałam Ci to tylko po to, że część ludzi może mieć inne zdanie ale nie chce wchodzić w niepotrzebne dyskusje. Tak swoją drogą to Ukrainie trzeba pomagać ale z głową.
  • Odpowiedz
twoja weryfikacja nie potrzebna, ale sam dla siebie mozesz wziąć dowolny oddział zusu i dzwoń codziennie, to w 5 dni trafisz na antypolski dzień.


@Invisiblinio: tak czułem, że zmyśliłeś tę historię xD
  • Odpowiedz
chodzi o to że są przyjmowani szybciej niż normalnie jest przyjmowany Polak o tym samym powodzie


@Invisiblinio: No ale nie byli. Dostali zlecenie na TK i czekali w kolejce tak samo jak ja.
  • Odpowiedz
@Invisiblinio: oczywiście. Zgubiłeś numer so urzędu czy czego tam już nie zmyśliłeś w historii połączeń i nie da się go też wygooglować. Weź idź na czarno dzbanie xD
  • Odpowiedz
Ja też popieram Ukrainę, jednak wiele prawaków się spłakuje co serio jest problemem, ale ich zdanie mam głęboko w poważaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz