Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że jak rozmawiam z normalną wykształconą osobą, to normalnie zdaje sobie sprawę, że Ukrainie trzeba pomagać, a jak podejdzie któryś z lokalnych meneli po piwerko i włączy im się gawędziarstwo jak im juz na to piwo rzucę, to włącza im sie #!$%@? po Ukraińcach, teksty typu "upadlina" itd. a potem się ciśnieniują jak im dam jasno do zrozumienia, że jednak w tej wojnie popieram Ukrainę i grzecznie odchodzą mimo ciśnienia? Statystyki coś o tym mowią?

#ukraina #socjologia
  • 55
@Returned: Ja zasadniczo też jestem za pomocą Ukrainie, ale jakbyś pospędzał trochę czasu z uchodźcami, w urzędach, w szpitalach, w sklepach, to by Ci spadły różowe klapki z oczu. Są niewdzięczni, roszczeniowi, wulgarni, zaczepni, mają się za lepszych i uprzywilejowanych. Jest za mało kontroli, za mało trzymania za pysk i za dużo rozdawnictwa dla nich.

Możesz sobie wyzywać od rusków i snobować, ale prawdy nie zmienisz, no i robisz to tylko
@Returned: też się zastanawiam czemu jeszcze żaden socjolog nie przeprowadził badań. Jeszcze ani razu nie słyszałem od osoby, która skończyła poważną uczelnię lub ma poważne stanowisko, że powinniśmy przestać pomagać Ukrainie. Za to jak pójdę na produkcję albo posłucham kogoś mniej wykształconego w rodzinie to się zaczyna festiwal #!$%@? xD
@FeorgeGloyd: też o tym pomyślałem przez chwile, że zmyślone, no ale moża akurat

@calinowski cóż, można mieć nadzieje, że historia jest prawdziwa. wydaje mi się że ukrofile z reguły są na tyle bezczelni i bezpośredni, że nie potrzebują wymyślać historyjek aby ludzi myślących troche inaczej obrażać od meneli
@Ogau: cóż, dzieje się tak zapewne z tego samego powodu dla którego osoby z wyższych sfer były pierwszymi które przyjęły szczepionkę na covid, a o samej pandemii myślały bez żadnego krytycyzmu. co w sumie nie uległo zmianie nawet po tym jak pandemia wygasła na przestrzeni tygodnia, w tym samym czasie zresztą temat zniknął z mediów
@advancedDummy: wciąż badania potwierdzają, że szczepionka obniżała śmiertelność, więc z czym masz problem szurze xD?

I zaskoczę cię, ale nie. Ludzie wykształceni też byli sceptycznie nastawieni do łamania konstytucji, maseczek na dworze czy paszportów covidowych. No ale skąd możesz to wiedzieć ¯\(ツ)/¯
@Ogau problem mam chociażby z tym że braki w argumentacji nauczyliście się uzupełniać inwektywami i #!$%@? do rozmówcy. każda moja dyskusja z przedstawicielem lewej strony wygląda dokładnie tak samo, już na samym począteczku okazuje się że nie ma za grosz kultury
@Returned: jesteś ukształtowany do uprzedzeń do własnej tożsamości, wykształcenie niestety nie ma nic do rzeczy, ale możesz tłumić w sobie to w taki sposób się pocieszając, że jesteś lepszy według siebie¯\(ツ)/¯
Za to jak pójdę na produkcję albo posłucham kogoś mniej wykształconego w rodzinie to się zaczyna festiwal #!$%@? xD


@Ogau: No ci wykształceni nie mają z nimi styczności, a ci z produkcji tak.

Przykłady
1. Dzwonisz żeby załatwić wizytę u lekarza orzecznika dla dziecka - CZEMU PANI DO MNIE DZWONI, JAK PANI SMIE, TO NUMER DLA UKRAIŃCÓW. TAK, BYŁ KIEDYS DLA POLAKOW ALE JEST JUZ DLA UKRAINCOW, NIE MA PANI PRAWA
TO NUMER DLA UKRAIŃCÓW. TAK, BYŁ KIEDYS DLA POLAKOW ALE JEST JUZ DLA UKRAINCOW


@Invisiblinio: podasz ten numer? Jak zweryfikujemy punkt pierwszy to weźmiemy się za kolejne ( ͡° ͜ʖ ͡°)