Wpis z mikrobloga

@Rasteris: No i na taki tort i zwykłego cukierka z cukru i wody masz ten sam VAT. Taki to wyznacznik "luksusu". No i luksusowa jest też woda w butelce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bukimi: ale po co aż tak kombinować i utrudniać? VAT powinien mieć jedną stawkę, powiedzmy 10% i nara. Podrożałoby żarcie, ale staniałyby ubrania, benzyna i wódka. Trudno, coś za coś, ale jak by to ułatwiło prowadzenie rachunkowości.
@pwone: Problem w tym, że żeby zachować podobny poziom zysków z VAT, skonczylibysmy na stawce ok 15%, czyli jedzenie by zdrożało dużo bardziej.
@ulises: Przecież VAT jest sto razy bardziej uczciwy niż dochodowy. Kto dużo kupuje, dużo płaci. Jak oszczędzasz, płacisz mniej.
Zarabiasz na czarno? I tak płacisz VAT w sklepie.
Dostajesz tylko śmieszne zasiłki i całe życie się obijasz bez pracy? I tak płacisz VAT.
@bukimi: nie powinno być wcale vatu na jedzenie takie jak np. owoce, warzywa, mięso, produkty pszeniczne czy na wodę. Ewentualnie powinien być minimalny
skonczylibysmy na stawce ok 15%, czyli jedzenie by zdrożało dużo bardziej


@bukimi: i tak i tak zdrożało ostatnio o 30%, jako gospodarka tracimy dużo więcej przez różne stawki niż stracilibyśmy przez wzrost kosztów żywności. No był już taki jeden co obiecał taki liniowy VAT, no ale "zapomniał" to wprowadzić jak doszedł do władzy. Teraz już nawet nie obiecuje
@bukimi: VAT powinien mieć jedną stawkę 0%, płacenie haraczu od każdej transakcji nie powinno mieć miejsca


@ulises: VAT powinien mieć stawkę ustalaną od wzrostu kupującego. Ludzie powyżej 190cm wzrostu nie powinni VATu płacić w ogóle.
@bukimi: teraz tak całkiem serio, ja trochę inaczej na to patrze, ale nie mówię, że twoje myślenie jest błędne, może moje założenia są bez sensu i to jak ja to widzę, miało by sens tylko w "idealnym" świecie, w każdym razie na portalu ze śmiesznymi obrazkami taka dyskusja nie ma sensu, to trzeba by spokojnie przy piwie itd...