Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam porady odnośnie książek dla bombelka lvl 11.
Może się orientujecie czy są jakieś fajne serie?
Młoda bardzo lubi czytać - wciągnęła Harrego Pottera nosem, przeczytała 10 tomów Baśnioboru, Hobbita, nawet trochę o Mrocznych Elfach.

Przyszły wakacje, a młoda w płacz, że nie ma co czytać, ech.

Znacie jeszcze jakieś serie młodzieżowe? Może być fantasy, może być lekkie SF. A i jakieś detektywistyczne (jakąś serie z diamentem czytała - też jej się bardzo podobało). Im więcej tomów, tym lepiej ;)

A czytaliście Saraj J. Maas - Korona w Mroku, ogniu itp - to bardziej młodzieżówka, czy już raczej dla dorosłych?

Halp.

#fantastyka #ksiazki #ksiazkidladzieci #sf #fantasy
Nordri - Mirki, szukam porady odnośnie książek dla bombelka lvl 11.
Może się orientuj...

źródło: Baśniobór

Pobierz
  • 68
  • 0
@Glacial: Thx. Doktora Dollitle i Mikołajki też już czytała.
O Tomku nie pomyślałam - to takie podróżniczo/przygodowe bardziej są prawda? Mam w pracy kilka tomów, mogę wziąć.
@Nordri ta, podróżniczo przygodowe. Dostałem na urodziny jakoś we wczesnej podstawówce - pierwsza książka Jako prezent w życiu. Na początku trochę miałem wtf, że jak to tak książkę na urodziny, przecież to się nie godzi.
Ale jak się za nią zabrałem to zatrzymałem się dopiero po paru miesiącach na ostatniej
@Nordri: Niby Canavan rzeczywiście pisze dość dojrzale (nie bez powodu dziadki jak my do niej wracają xD), ale skoro młoda regularnie czyta to imho spokojnie można iść w konkretniejsze książki.
Numerki na okładkach zakładają raczej okazjonalnych czytaczy. Sam w tym wieku już czytałem Wiedźminy, Władcę Pierścieni i ogólnie połykałem fantastykę z niekoniecznie młodocianymi tematami.

Jeśli nie odpada z racji bycia dość mocnym SF to dołączam też do polecających Grę Endera.
@Nordri: To ja dorzucę: "Mroczne materie" Pullmana, a przynajmniej dwa pierwsze tomy, "Niekończącą się historię" i "Momo" Ende, a z takiego mniej wymagającego, klasycznego fantasy / sci-fi - np. Andre Norton "Świt 2250" i "Gwiaździsta odyseja", cykl "Świat Czarownic" tej samej autorki, "Smoki jesiennego zmierzchu" i dalsze części cyklu Dragonlance Weis i Hickmana.