Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam porady odnośnie książek dla bombelka lvl 11.
Może się orientujecie czy są jakieś fajne serie?
Młoda bardzo lubi czytać - wciągnęła Harrego Pottera nosem, przeczytała 10 tomów Baśnioboru, Hobbita, nawet trochę o Mrocznych Elfach.

Przyszły wakacje, a młoda w płacz, że nie ma co czytać, ech.

Znacie jeszcze jakieś serie młodzieżowe? Może być fantasy, może być lekkie SF. A i jakieś detektywistyczne (jakąś serie z diamentem czytała - też jej się bardzo podobało). Im więcej tomów, tym lepiej ;)

A czytaliście Saraj J. Maas - Korona w Mroku, ogniu itp - to bardziej młodzieżówka, czy już raczej dla dorosłych?

Halp.

#fantastyka #ksiazki #ksiazkidladzieci #sf #fantasy
Nordri - Mirki, szukam porady odnośnie książek dla bombelka lvl 11.
Może się orientuj...

źródło: Baśniobór

Pobierz
  • 68
@Nordri: popatrz na ksiązki Colfera - Artemis Fowl jest bardzo fajna serią, jest jeszcze taka o młodocianym detektywie, ale zabij - nie pamiętam tytułu.

Do tego znaszych staroci - Nienacki, Szklarski. Taka seria o Panu Samochodziku albo o Tomku Wilmowskim powinny jej wejść
  • 2
@pigmaster: Dzięki - może rzeczywiście jej Pratchett podejdzie. Sama próbowałam ostatnio wrócić do Świata Dysku, ale nie byłam w stanie już tego czytać - chyba już za stara na taki chaos literacki jestem. Tak samo nie jestem już w stanie czytać komiksów :/
  • 1
@inzynier_robert: @Aramil Sama się zastanawiałam nad Trudi Canavan. Bo mam całość (7 części). Tylko nie wiem czy nie za młoda jeszcze :/
To samo mam z Mercedes Lackey, bo też mam całość 18 tomów - na trochę by czytania miała, tylko czy nie za młoda.
Problem matki kwoki, bo tam i dramaty i samobójstwa i wojna itp i chciałoby się dziecko przed tym ochronić. Ale z drugiej strony jak czytałam Baśniobór,