Wpis z mikrobloga

#pracbaza #praca #neet Po co chodzicie do pracy? Ja pracuję 3 miesiące w roku za granicą i nie wyobrażam sobie dłużej, no po prostu brak mi motywacji, bo miejsce w domu rodzinnym jest, na żarcie i jakieś przyjemności te 3 miesiące pracy wystarczają lekką ręką, a wstawać dzień w dzień i siedzieć w robocie te 8h to dla mnie coś niewyobrażalnego.
  • 22
@213qwerty213: Nie wiem czy słyszałeś, bo pewnie nie miałeś możliwości obcowania z czymś takim ale istnieją takie rzeczy jak rachunki, czynsz, ubezpieczenia, opłaty za grunt - za co pewnie złamanego grosza nie dajesz.

Ale #!$%@? tam ważne, że na chrupki i browar jest.
@213qwerty213: Twoje życie, jak ci wystarcza kasa z 3 miechów pracy przy truskawkach na godne życie i wszystkie zachcianki przez cały rok to zajebiście - też bym tak chciał.
@213qwerty213: na co starczy 3 miesiące pracy? Nie wiem ile musiałbym zarabiać, by mnie było stać na mieszkanie, wakacje, samochód, dobrego kompa, ciuchy, giereczki, jakąś szamę na mieście. Zresztą zdalnie to i tak nie jest tak źle. Spoko byłoby się #!$%@?ć, ale to by była wegetacja a nie życie.
@depish: no za granicą ostatnim razem jak byłem 3 miesiące to te 24koła odłożyłem, kompa już mam wiadomo upgrade karty graficznej wjechał ale cudów nie potrzebuje, opłaty + żarcie to miesięcznie koło 1000 ziko idzie, czasem dojdą gierki albo jakiś lekarz, ale powyżej 1500 to jeszcze nie wydałem miesięcznie. Te 1000 ziko to i tak nie zawsze wydam, zależy jaki miesiąc.
@213qwerty213: No to mamy zupełnie inne wydatki. Mieszkam w Warszawie, wynajem mieszkania 2 pokojowego to 3k/miesiąc. To daje 36k rocznie na sam wynajem mieszkania. Dodajmy do tego auto załóżmy 400 ziko miesięcznie, wyżywienie pewnie z 1k , jakieś rozrywki 500 ziko, coś odłożyć 1k + wakacje ze 3-4k. To daje ~70k rocznie. I to bez żadnych nadmiernych szaleństw.
Głównie koszta podbija mieszkanie, ale nie wyobrażam sobie mieszkania z rodzicami. Choćbym miał
z nadgodzinami to tygodniowo wychodzi te 450 euro tygodniowo


@213qwerty213: Cos ściemniasz. Jeżeli z nadgodzinami zarabiasz średnio 1.8k.euro miesięcznie (co daje 8k pln przy aktualnym kursie), to jakim cudem w 3 msc odłożyłeś 100% zarobków? Kto płacił za wyżywienie, zakwaterowanie, ubezpieczenie itp?