Wpis z mikrobloga

@iDaft: przecież mogą brać udział także małżeństwa, 10k brutto to żenująco niski poziom, powinien być minimalny próg 15k brutto

10k brutto dla pary to 5k na głowę, no ludzie kochani
  • Odpowiedz
@iDaft: kredyt 2% nie miał być dla "typowego Polaka", tylko dla Polskiej klasy wyższej, żeby zachęcić ją w dalszym ciągu do kupowania mieszkań/domów. Tak aby zniwelować "zastój" popandemiczny w sprzedaży.
Nie wiem czemu ludzie myśleli że ten program ma być skierowane dla "przeciętniaków" a nie dla deweloperów. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@iDaft: Warszawa. Alior - opcja przy zarobkach 4k i 5k netto dla SINGLA, czyli 1 osoba. Wystarczy zarabiać 5k netto żeby dostać 500k kredytu. Nie wiem czy miasto coś tam zmienia ale kazali podać to podałem. Nie każdy musi mieszkać w mieście wojewódzkim....
GOHAN - @iDaft: Warszawa. Alior - opcja przy zarobkach 4k i 5k netto dla SINGLA, czyl...

źródło: wawa_4k

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@francoisinho: ilu młodych ludzi w Polsce jest małżeństwem? Przecież otwarcie napisałem, że chodzi o młodych ludzi - którym na wynajmie jest najciężej. Małżeństwo, które zarabia razem z 13-15k raczej już dawno ma kredyt.
  • Odpowiedz
@AmerykanskiRewolwerowiec: Przy 5k do łapy na 1 osobę dają 500k kredytu. Nie rozumiem za bardzo.... Przy 9k do łapy na dwie osoby daliby 600k i więcej nie mogą. U mnie w mieście, 40km od Warszawy, mieszkania w stanie deweloperskim do odebrania na już, 60m-70m kosztują po 500k........ O rynku wtórnym to nawet nie wspomne.
  • Odpowiedz
@iDaft: to jakiś totalny populizm, jeśli myślisz, że to jest kredyt dla młodych bez dochodów lub z małymi dochodami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najpierw podnoszenie kwalifikacji i dobrze płatna praca, a później kredyt, żaden socjal tego nie zmieni
  • Odpowiedz
#kredyt2procent #kredythipoteczny

Orientuje się ktoś czy jeżeli pracujac w Niemczech i mając UOP na czas nieokreślony a żona mając UOP w Polsce też na nieokreślony mamy szanse na kredyt. Mi wychodzi ok 15k netto przeliczając z euro na pln żonie zaledwie 3600netto. Podejrzewam że sporo osób ma tą zagwostke co ja ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@iDaft: Podajesz jakieś ekstremalne sytuacje. Wystarczy zarabiać 4k netto na UOP żeby dostać 400k kredytu bez wkładu własnego. Za tyle kupisz spokojnie mieszkanie w okolicy do 30km od miasta wojewódzkiego. To, że ktoś się nie łapie bo akurat ma umowę zlecenie albo JDG (nota bene zeby na ryczałcie dostać 500k to trzeba min 15k fakture wystawiać netto) to nie wina rządu tylko banku bo ma taką politykę.
  • Odpowiedz
  • 0
@GOHAN: Nie podaję ekstremalnych sytuacji, tylko śmieję się, że młody człowiek zarabiający na rękę tyle, co 10% populacji ledwo ma szanse na kredyt na mieszkanie 40+m2 w stolicy. Rząd wprowadza ulgi dla młodych (na uop jest tylko brak dochodowego), zapowiedział inne sposoby przeliczania zdolności, a finalnie wychodzi na to, że warunki ustanawiane analityka są takie same co przy kredycie 8%
  • Odpowiedz
@iDaft: Nie każdy młody człowiek zarabia na UZ a wręcz znacząca mniejszość. A przynajmniej nie Ci, którzy poważnie myślą o kredytach na 500k. Zdolność jest wyższa niż w normalnych warunkach. Za 4k netto miesięcznie dostaniesz kredyt 400k i to bez wkładu własnego i mówisz, że to mało ? Kredyt jest na pierwsze mieszkanie, a nie na pierwszą willę więc dla singla 40-45m to w zupełności wystarczy. Zupełnie nie rozumiem, o co
  • Odpowiedz
  • 0
@GOHAN: To jest ciekawe, bo musiała wejść jakaś aktualizacja do systemu od rana
- teraz kalkulator aliora pokazuje ze przy 8300zl na uz juz można mieć zdolność 500k ( ʖ̯)
  • Odpowiedz