Wpis z mikrobloga

Kredyt 2% będzie niewypałem jak mistrzostwa Euro Polski i Ukrainy. cały rok było trąbienia o turystach, o ponad miarowej frekwencji, ludzie kredytów nabrali na budowę stref kibica, na wynajęcie sprzętu a skończyło sie tak jak zawsze.... Jedna wielką klapą.

Kto mógł to wziął kredyt po sam kukle w 2020-2022 roku
Zostali młodzi studenci i ci co mieli jakieś oszczędności z wielu lat. Mało kto do 45 roku może wziąć kredyt. Jedyną grupa realnie mogącą pozwolić sobie na to 2 % to Ukraince i Habibi na umowie stałej

Ale obecnie w biurach nieruchomości dane nie pozostawiaja złudzeń, mało ludzi na to idzie w duzych miastach, bo brakuje im wkładu własnego i mieszkania śa astronomicznie drogie. Każdy sie smieje ze w 3 miescie , krakowie , wrocławiu i warszawie kawalerki nie starcza z kredytu 2 %



#nieruchomosci
  • 11
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku: Mało kto? Ja na przykład biorę. Z pytań na tagu mam wrażenie, że kolejne kilkadziesiąt osób jest zainteresowana tematem więc pewnie też w tym roku skorzystają. Czy to znaczy, że inwestycja w betonowe złoto się opłaca? Pewnie nie, ale przez najbliższe 5 lat ceny mieszkań się ustabilizują a w wynajmie to wynajmujący będą stawiali warunki i oferta mieszkań na wynajem będzie atrakcjna. Czyli będzie taniej i w lepszym standardzie
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: Na BK2% nie mieć zdolności? Jeszcze kalkulatory udostępnione przez banki nie działają super sprawnie, ale wstępnie wychodzi, że szaraczek z korpo z 5k netto na UoPie łapie się prawie na max zdolność 500k (nie musi mieć wkładu własnego). A jak mireczek wyrwał jakąś to spokojnie mają zdolność na 600k.
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku: kredyt 2% będzie wypałem, dla osób które go wezmą

Jest wypałem dla deweloperów, ale tylko krótkoterminowo

Jeżeli nie obniża stóp do poziomów bliskich zeru, to w przyszłym roku nie wiem kto zostanie żeby kupować.

Kto się nie łapał na bk2% już kupił na tym FOMO, a kto się łapie kupi za chwilę, a potem długo długo nic
  • Odpowiedz
@randomXdd: nie ogarniasz tematu 2 miesiece sobie zrobiłem odpoczynku od tego szlamu, tu sa sami naganiasze i boty generujace ruch. Sam niedawno jeszcze bylem bordo i wielu moich znajomych bordo ulotniło sie ztego syfu bo jest tu pełno pozytecznych naganiaczy i botów.

A tobie zycze wszytkiego dobrego kupująć 2 x przepłacona nieruchomość za połowę tańszy kredyt ( ale tak samo % jak w krajach zachodu i bez obostrzeń typu brak wynajmu brak sprzedaży bo zwracasz to co dostałeś.

Jesteś tylko yeleniem na drodze pieniędzy od państwa( podatników) do dewelopera, jesteś tylko zwykłym dzikusem kótry musi im to spłacić. A nabic PKB i kabze
  • Odpowiedz