Wpis z mikrobloga

Wreszcie się udało! Idealne ciasto drożdżowe po wielu próbach (~14 ciast w ciągu ostatnich 3 dni, z czego tylko 4 trafily do piekarnika...). Ale człowiek wreszcie dochodzi do perfekcji i dostaje to, o co mu chodziło i jest pysznie. W sam raz na sobotnią kolację z kakaem i na niedzielne śniadanie ;]

#gotujzwykopem #pieczzwykopem #ciastodrozdzowe
Pobierz
źródło: comment_no31PiJYSTlguGgrKk8edZutmL0397X5.jpg
  • 56
@dzordzyk: Własnie wyjąłem ciasto z pieca. Oprócz tego, że piekło się z 2 minuty za długo wszystko dobrze, fajnie urosło; a już się bałem, ze zepsułem jak przed pieczeniem dopasowywałem ciasto do foremki ;D Masz może jakiś dobry przepis na pancakes? Przetestowałem już kilka przepisów, ale zawsze wydaje mi się, że mogłyby być bardziej puszyste.
@dzordzyk: odkopuję po latach, bo w google znalazło mi ten wpis, podczas szukania przepisu na ciasto drozdzowe. Ze zdjęcia wygląda jak domowe od babci, zatem próbuję Twoich proporcji, bo niestety przepisu od babci nie mam :<

Ukręcę chałkę, czyli splecione z warkoczyków, zamiast bochenka, dzieki za góry, plusa nawet dałem :D
@dzordzyk: wyrosło, tylko na boki :p upleciona chałka podwoiła swoja objętość, ale nie chciala isc w gore, bo leżała luzem na blaszce. Nastepnym razem zrobię klasyczny bochenek w keksówce, to troche narzuci kierunek :)