Wpis z mikrobloga

Wreszcie się udało! Idealne ciasto drożdżowe po wielu próbach (~14 ciast w ciągu ostatnich 3 dni, z czego tylko 4 trafily do piekarnika...). Ale człowiek wreszcie dochodzi do perfekcji i dostaje to, o co mu chodziło i jest pysznie. W sam raz na sobotnią kolację z kakaem i na niedzielne śniadanie ;]

#gotujzwykopem #pieczzwykopem #ciastodrozdzowe
d.....k - Wreszcie się udało! Idealne ciasto drożdżowe po wielu próbach (~14 ciast w ...

źródło: comment_no31PiJYSTlguGgrKk8edZutmL0397X5.jpg

Pobierz
  • 56
@Nadrill: mlody, co Ty mi tu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@eMJot: dżordż upiekł ciasto drożdżowe, można je zatem nazywać dżordżowym ;>

@eQuuS: Nic nie pobije dobrego drożdżowego!

@teemo: Spiszę go i Ci zapodam, bo mam na kartce pokreślanych trochę rzeczy.

Kakao się chyba nie odmienia ;D Moje szczere gratulacje, drożdże to wciąż moja pięta achillesowa :/


@isomalta: Dzięki, faktycznie kakao nie odmieniamy ;]
@dzordzyk: Nie chce mi wyrosnąć... I jeszcze pół biedy, jak drożdżówkę robię, bo i tak jest dobra. Niewyrośnięte drożdżowe ciasto na pizze smakuje... Nie smakuje ;D

Pewnie kwestia wprawy, ale jak narazie nie mam tyle pieniędzy, żeby sobie tak próbować ;)

@isomalta: Temperatura wody ma znaczenia (ja stosuję mleko, ciasto drożdżowe ma wtedy fajniejszy smak ;)).

Próbuj najpierw z drożdżami suchymi (które też musisz rozpuścić), są zdecydowanie łatwiejsze w przygotowaniu ciasta drożdżowego. Spiszę dzisiaj jak ja to robiłem, w ostatnich dniach przeczytalem dziesiątki stron, wytestowałem wiele technik ;D
@teemo: @mlg20: @twardziel_psychopata: @isomalta:

Ciasto drozdzowe:

300g maki

szczypta soli

1.5 lyzki oleju

50g cukru

1 jajko

pol szklanki mleka (125 ml)

13 g suchych drozdzych (lub 32g drozdzy swiezych (przelicznik to 0.4 drozdzy suchych z 1 drozdzy swiezych)), (lub 10g drozdzy instant)

(uwaga, skladniki w temperaturze pokojowej!)

posypka:

cukier wanilinowy (na oko)

2.5 lyzki maki,

1 lyzka cukru

1 jajko

odrobina cynamonu (dla lubiacych posmak cynamonu)

Przygotowanie: