Wpis z mikrobloga

432 356 + 39 + 9 + 69 = 432 473

Mocno kwadratowe ostatnie dni. Powoli, lecz skutecznie, powiększam mojego dużego, choć ciągle małego ubersquadrata.
Sztyca karbonowa to jest to. Tak jak przeskok z dętek na szerszą oponę i mleko zrobił wow, tak zmiana sztycy na karbonową również wywołał nie mały uśmiech na twarzy. Oczywiście efekt jazdy na niej to nie amortyzacja, ale jakby tłumienie małych nierówności - naprawdę wyczuwalna rzecz.

Dziś udałem się po kwadraty po ulewnym deszczu.. oj miejscami myślałem, że potrzebna będzie amfibia :D Woda do przerzutki, noszenie roweru na plecach, piachy w lasach a tam gdzie było mniej piachu to porobiły się błota i bagienka.

Wróciłem zmęczony, ale szczęśliwy :D

#rowerowyrownik #gravel
Elessar - 432 356 + 39 + 9 + 69 = 432 473

Mocno kwadratowe ostatnie dni. Powoli, lec...

źródło: grvl_1lipiec

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Elessar ooo masz ekera 6.0, będę kupował na dniach, masz na pełnym GRX-ie? czy wersję z korbą PW i piastami GL? warty zakupu czy lepiej Gianta, Meride?

bardzo dużo ofert jest wersję PW w cenie 6800, GRX jak jest to sztywno katalogowe 7500zl.
  • Odpowiedz
  • 0
@TrionicSe7en mam pełny GRX, swój egzemplarz mam od wiosny zeszłego roku i takiego też Eskera, z pełnym GRX, polecam. Co nie oznacza, że to rower bez wad. Oj, ma trochę za uszami ;)
Zresztą swojego i tak musiałem mocno zmodyfikować, pod swoje preferencje i dopiero zaczął fajnie jeździć. Rower jest solidny, ale wymaga wymiany kilku elementów jeśli chcesz używać go bardziej intensywnie.
  • Odpowiedz
po to jest gravel, trochę błotka musi być. którego grx'a masz? i czy tylna jest na serio o niebo lepsza od ultegry? pytam bo mam ultegre i jest serio mega płynna, co do sztycy to zastanawiam się nad tą regulowaną tylko waga skoczy mi powyżej 8 kg a to bariera psychiczna.
  • Odpowiedz
  • 2
@TrionicSe7en koła na pewno, ja swoje zmieniłem nie inny model DTSwiss z piastami Evanlite i do tego opony Tufo Speedero 40 na mleku. Do tego sztyca amortyzowana i przydałoby się jeszcze kierownice na rozmiar lub dwa węższą.
  • Odpowiedz
@Elessar czy karbonowy widelec to taki sam gamechanger jak karbonowa sztyca? Przymierzam się do pierwszego gravela i chcę kupić niski model (esker 1 bez karbonu), żeby w ogóle sprawdzić czy to rowery dla mnie.
  • Odpowiedz
@Elessar dziękuję, cenne spostrzeżenia. Zadawałem sobie sprawę że piasty Tiagra to pierwsze co zmienię na coś od Novateca. Resztę zużyję i wymienię na klasowy sprzęt ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz